-
צילום נתניהו: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

גורם בכיר מאוד במערכת אכיפת החוק: "לפסול משפט בגלל ראיה לא חוקית? בסוף העליון מכשיר הכול"

בצל הבדיקה על השימוש שנעשה בתוכנות ריגול בחקירת תיקי נתניהו גורם במערכת האכיפה טוען שהשגת ראיות באמצעים פסולים היא נורמה במשטרה: "חוקרים שהועמדו לדין על כך - בסוף קודמו"
שלי טפיירו
09 בפברואר 2022
07:42

המשטרה ותוכנות הריגול: גורם בכיר מאוד במערכת אכיפת החוק אמר הבוקר (רביעי) לכאן חדשות שהוא סבור שהסיכוי שמשפט נתניהו ייפסל בעקבות השימוש בתוכנת ריגול בתיק הוא אפסי: "בית המשפט העליון בסוף מכשיר הכול".

בין הדברים שהובאו בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב נאמר מפי הגורם: "אני לא רואה במדינת ישראל פסילת ראיה על פאול טכני. לא מכיר מקרה אחד כזה לצערי, גם במקרים של אתי כרייף, אפי נווה וגם בפרשת יועצי נתניהו זאת הייתה האמא של ההפרות - ובסוף שמונה שופטים בעליון הכשירו ורק אחד פסל. פה זה לא אמריקה וסביר שאיש לא יעמוד לדין פלילי". 

עוד נקודה חשובה שמעלה הגורם היא העובדה שהחוקרים שפעלו לכאורה בניגוד לחוק עשו זאת מתוך ידיעה ברורה שלא יאונה להם שום רע, וכך ציין: "מה נתן לחוקרים או למי שהפעיל את הרוגלה את המחשבה שזה יעבור חלק? העובדה שאיש במשטרה לא עמד לדין פלילי בגין השגת ראיה שלא כדין, וגם חוקרים שקיבלו נזיפה חמורה בדין משמעתי מה קרה להם? לא נפלה שיערה משערות ראשם וחלקם אף קודמו.

מי נתן את ההוראה? | עוד יום

"אצל האמריקנים זה לא היה עובר. אנשים היו הולכים לכלא על זה. לצערי לא רואה תרחיש כזה אצלנו. עושים נו נו ומכשירים בכל זאת את האישומים", אמר הגורם.