בנט, ליברמן וברביבאי הערב
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

בנט חושף את התוכנית הכלכלית: "נפחית מס למשפחות העובדות, נוריד מכסים על מוצרים"

משפחה עובדת תקבל עוד שתי נקודות זיכוי ממס לכל ילד • מענק עבודה יוגדל לבעלי שכר נמוך • יוגדל הסבסוד לצהרונים והשתתפות של הממשלה בתעריפי החשמל • יורדו מכסים מבשר, דגים ועוד עשרות מוצרים • ליברמן: "זאת לא החבילה האחרונה"
דנה ירקצי
09 בפברואר 2022
17:16
עודכן ב 20:23

ראש הממשלה נפתלי בנט, שר האוצר אביגדור ליברמן ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי הציגו הערב (רביעי) את תוכניתם הכלכלית להוזלת יוקר המחיה, שכוללת הורדת מיסים. "נפחית מיסים לכל משפחה", אמר בנט.

צפו בהצגת התוכנית

עיקרי התוכנית הכלכלית שהוצגה

"אנחנו לא מנהלים כלכלה של סגרים אלא של צמיחה. מה שמנחה אותי שמי שעובד לפרנסתו יוכל לעבוד ולהתקיים. זה לא אמור להיות קשה. אני זוכר את תחילת דרכי. הכל יקר, הממשלה שמה לה לסייע בשלב הכל כך מאתגר הזה", אמר בנט. 

ויכוח חריף התפתח בימים האחרונים על תכנית המענקים בין שר החוץ יאיר לפיד לשר האוצר אביגדור ליברמן, אחרי ששר האוצר סרב להכניס את המענקים לעצמאים לתוכנית שהוצגה היום. גורם שעודכן בפרטים אמר לכאן חדשות: ״בנט נאלץ לתווך בין שר החוץ לשר האוצר״. בסביבת לפיד מבהירים: היה דיון מקצועי והתוצאה מצויינת.

רעיונות שנידונו אך נותרו בסופו של דבר מחוץ לתוכנית הכלכלית שהציגו בנט, ליברמן וברביבאי כוללים בין היתר: הוזלת המס על הדלק, תוכנית הסיוע לבעלי עסקים נפגעי האומיקרון והרפורמה להוזלת הפירות והירקות. 

נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר הגיב לתוכנית: "הערב ראינו צעד ראשון בכיוון הנכון, אבל נדרשים צעדים נוספים להורדת יוקר הייצור". ההסתדרות הלאומית הגיבה על התוכנית הכלכלית שפורסמה: "זהו לעג לרש, מדובר בתוכנית להעלאת יוקר המחיה ולא להורדתה". תנועת עומדים ביחד המנהלת קמפיין להעלאת שכר המינימום כינתה את התוכנית "מנותקת ולא רלוונטית". 

בהכנת הידיעה השתתפו מיכאל שמש וליאל קייזר