מעון בני ציון, אילוסטרציה

ההתעללות בבני ציון: כתב אישום נגד שלושה עובדים נוספים

השלושה מואשמים כי התעללו ותקפו חוסים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים • אתמול הוגש כתב אישום כנגד מטפל שנאשם במאות מקרי התעללות במעון
אמוץ שפירא
10 בפברואר 2022
10:58

כתב אישום הוגש היום (חמישי) כנגד שלושה עובדים במעון "בני ציון" בראש העין. השלושה נאשמים כי במסגרת עבודתם כמטפלים במעון, נהגו להתעלל בחוסים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, תתקפו אותם ולא דיווחו על מקרים אחרים בהם הותקפו על ידי איש צוות אחר.

העובדים הנאשמים הם מרח נבריסי, בת 26 מג'ת, אדם קשקוש בן ה-30, ועאתיאן קשקוש בן ה-22, שניהם תושבי קלנסווה. שלושתם עבדו בתקופות שונות כמטפלים במעון, ונמנו על צוות שהופקד על טיפול בכ-15 דיירים בגילאי 50-20, עם צריכם מיוחדים המאופיינים בין היתר מאוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית, אפילפסיה ועוד. 

אתמול הוגש כתב אישום גם נגד לאית סלאמה, בן 24 מקלנסווה, בגין ההתעללות בדיירים במעון.  לפי כתב האישום סלאמה ביצע מאות מקרים של התעללות יומיומית בדיירים שהופקד על טיפולם. הוא נאשם בהתעללות בחסר ישע על ידי אחראי ומעשה מגונה בחסר ישע על ידי אחראי.

על פי המתואר בכתב האישום, הנאשם נמנה על צוות שהופקד על טיפול בכ-17 דיירים בגילאי 50-20, עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. בכתב האישום מפורטים 17 אישומים לפיהם במאות הזדמנויות שונות במהלך עבודתו, התעלל בהם הנאשם פיזית ונפשית בחוסים. בין השאר הוא הכה את הדיירים בראשם ובגופם, הטיח אותם בחוזקה למיטות ולספות, סטר להם בפנים, גרר אותם בכוח בבגדיהם, דחף אותם והכה בהם באמצעות מוט של מגב.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם באופן בלעדי כיצד ניסה החשוד המרכזי להסתיר את מעשיו ממשפחות הדיירים. בת אחת המשפחות סיפרה לכאן חדשות על סלאמה כי "הוא עשה רושם של בן אדם חם, חביב וחייכן. היה מתכתב ומעדכן אותנו בדברים. מה שקרה זה שוק, בגידה".