-
צילומים: TPS (תצפית), באדיבות המשפחה

כפי שפורסם בכאן חדשות: כתב אישום יוגש נגד חבריו של אהוביה סנדק

אחרי סגירת התיק נגד השוטרים המעורבים הצעירים יואשמו, כפוף לשימוע, במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, יידוי אבנים על רכב וחבלה במזיד לרכב ממניע גזעני
כרמל דנגור
10 בפברואר 2022
16:54
עודכן ב 21:04

כפי שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, אחרי סגירת התיק נגד השוטרים המעורבים בפרשת סנדק - הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) כי כתב אישום יוגש כפוף לשימוע נגד ארבעת חבריו של אהוביה, שהיו איתו ברכב בזמן המרדף. הצעירים יואשמו בעבירות: מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, יידוי אבנים על רכב וחבלה במזיד לרכב ממניע גזעני. אחד מהם צפוי להיות מואשם גם בנהיגה ללא רישיון.

לפני כשבועיים, היועץ המשפטי לממשלה היוצא אביחי מנדלבליט החליט לסגור את התיק נגד השוטרים המעורבים במרדף שבו נהרג אהוביה סנדק בן ה-16. עילת סגירת התיק - חוסר אשמה. משרד המשפטים פרסם תיעוד מזירת האירוע, ובו נראה הרכב בו נסעו הנערים עוקף ניידת משטרה.

עורך הדין עדי קידר מארגון חוננו, שמייצג את הצעירים מסר בתגובה כי "רצחת טייחת והאשמת - יום שחור למערכת אכיפת החוק בישראל. כתב החשדות הוא ניסיון נואש ואחרון של השוטרים בחסות הפרקליטות, להימלט מעמידתם אל מול האמת המרה, שהם הנאשמים שגרמו למותו של אהוביה סנדק ולפציעתם של הצעירים הנוספים, וזהו כתב הגנה שלהם. אנו בטוחים שלאחר בחינת חומר הראיות, תתגלה האמת והתמונה המלאה".

חבר הכנסת איתמר בן גביר הגיב: "סדום זה כאן. גם סגרו את התיק נגד השוטרים שנגחו ברכב וגרמו למותו של אהוביה סנדק ז"ל וגם הוסיפו חטא על פשע ומעמידים לדין את הנערים שנסעו עמו ברכב. חרפה".