-
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

עם סוכריות לא הולכים למכולת: מה הבעיה בתוכנית הכלכלית של ליברמן?

דרעי וליברמן עשו שמיניות באוויר כדי "להילחם ביוקר המחיה", אבל איכשהו כשפוליטיקאים מנהלים קרבות על הכיס שלנו - זה תמיד בא על חשבון חלק גדול מהישראלים
שאול אמסטרדמסקי
10 בפברואר 2022
19:18
עודכן ב 06:35

רוצים לדעת איך תכננו את התוכנית הכלכלית הגרנדיוזית שראש הממשלה נפתלי בנט ושר האוצר אביגדור ליברמן הציגו אתמול? בארבע דקות של הליכה במסדרון. איך אני יודע? כי היא מלאה חורים. התוכנית הזאת מתיימרת לעזור לכל הישראלים שנאבקים ביוקר המחיה, ובפרט לישראלים העובדים - רק שהיא לא עושה את זה.

התוכנית כן עוזרת לישראלים, אלה שמשתכרים בערך 13 אלף שקלים ברוטו ומעלה ויש להם ילדים, ולישראלים שמשתכרים עד 6,000 שקל ברוטו בחודש - להם היא עוזרת פחות. היא לא עוזרת בכלל לכל הישראלים שנמצאים באמצע, במעמד הביניים התחתון. היא לא עוזרת בכלל לרווקים, או לאנשים נשואים בלי ילדים, או לאנשים שיש להם ילדים אבל לא בגיל הנכון או לזוגות מבוגרים.

אז בסופו של דבר, היא לא עוזרת להמון ישראלים, שהחיים שלהם נורא יקרים פה - ויש לזה סיבה. זה נראה ששר האוצר ליברמן התאמץ במיוחד כדי לא להעביר כסף לחרדים וזה סוג של תמונת מראה לסרטון המשונה שיו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם בשבוע שעבר עם האימא והילד בסופר, שלא יכולים לקנות כל מיני דברים. אז אריה דרעי עשה שמיניות באוויר בשביל להעביר כסף רק לחרדים, ועכשיו שר האוצר עושה שמיניות באוויר בשביל לסייע לכולם, לא רק לחרדים.

הגיע הזמן שהממשלה שלנו תתבגר ותתחיל לטפל באמת בבעיות השורש של יוקר המחיה בישראל, כמו מונופולים מאוד גדולים, או חברות ענק שיכולות להעלות מחירים פשוט כי לצרכנים אין אלטרנטיבה - ולא לזרוק עלינו סוכריות. הן אולי יעזרו קצת ואולי לא יעזרו בכלל, ובעיקר נועדו בשביל לגרוף רווחים פוליטיים. זה לא עבד לשום שר אוצר בעבר - וזה לא יעבוד הפעם.