גל המי-טו מגיע למגרשים

"זה נגמר בסטירה לבכיר, שעדיין נמצא במערכת": שדריות הקווים מספרות על ההטרדות

חשיפת פרשיות המין בכדורגל הישראלי בתקופה האחרונה ובראשן התחקיר על אברהם גרנט, לא תפסה בהפתעה את הנשים שסיקרו ומסקרות את התחום. כתבת כאן חדשות, שדרית קווים בעברה, כינסה השבוע שלוש שדריות קווים לשעבר לשיחה פתוחה על פרשת גרנט וקשר השתיקה, ההטרדות שחוו בעצמן, ואיך השתנה התחום עבור כתבות ספורט צעירות היום
הדס גרינברג
11 בפברואר 2022
23:26
עודכן ב 10:17

הכדורגל הישראלי סיפק לא מעט כותרות פליליות לאורך השנים, אך ניכר שפרשיות המין, שצצות במיוחד בשנים האחרונות, פתחו לאט לאט תיבת פנדורה שהענף דאג להשתיק זמן רב. הדס גרינברג, כיום כתבת כאן חדשות ובעבר שדרת קווים, כינסה שלוש שדריות לשעבר שסיקרו את הענף, וחוו את המציאות הזו מקרוב. 

"אני כן זוכרת מקרה אחד שנגמר בסטירה שהורדתי לדמות גברית בכירה, מעולם הכדורגל", מספרת מיכל גרונלנד, כיום דוברת בהתאחדות לכדורגל. היא מסבירה כי עשתה זאת לאחר שניסה לנשק אותה ללא רצונה ומוסיפה כי הוא עדיין נמצא במערכת. 

פרשת אברהם גרנט, מאמן נבחרת ישראל בעבר שמספר נשים התלוננו לאחרונה כי ביצע בהן עבירות מין, לא תפסה בהפתעה אף אחת מהן. "זה משהו שדובר", מספרת מגישת ערוץ הספורט שרון פרי. "לא ברמות האלה של ממש עד מגע פיזי, אבל זה דובר".

אורלי אלקלעי, כיום כתבת בכאן חדשות, גם לא נפלה מהכיסא כששמעה על הפרשה, וסיפרה על הניסיון שלה עם גרנט: "באה אליי מישהי שהייתה מתלמדת שלי ולאחר מכן התחילה לעבוד ושאלה אותי אם הייתה לי סיטואציה לא נעימה עם אחד המאמנים. כשניסיתי להבין במי מדובר - היא זרקה את השם של אברהם". פרי משחזרת: "יצא לי לא פעם גם להגיד לו, ולהעיר לו שזה יסתובב עליו. צר לי באמת שהדברים התגלגלו לאן שהם התגלגלו". 

"הפתיע אותי שעד עכשיו יצא רק על גרנט", אומרת אלקלעי, שסיפרה על מקרה נוסף שחוותה: "הייתה לי סיטואציה עם אחד המאמנים שלא הבין מה המשמעות של לא ולא ולא, עד שהגעתי לבעל הקבוצה ואמרתי לו - 'אם לא תוריד את המאמן שלך מהגב שלי, עכשיו בשידור אני אומרת מה קורה'". שרון פרי מספרת כי גם היא הייתה נתונה להטרדה מצד שני דמויות בכירות שהשמיעו בפניה הערות סקסיסטיות: "ניגשתי לאחד מהם, איש מבוגר ואמרתי לו 'איך היית מרגיש אם מישהו היה אומר את זה לבת שלך?'".