זיאס
צילום: קובי גדעון, פלאש90

נעקץ במונית, הסתבך ב-Airbnb, ועדיין נהנה בישראל: "זה יכול לקרות בכל מקום בעולם"

אלכסנדרוס זיאס הגיע לישראל לחילופי סטודנטים, ונדרש לשלם 700 שקלים על נסיעת מונית קצרה מנתב"ג לרחובות. כשהגיע לדירה שהשכיר, גילה שהיא לא קיימת. בשיחה עם מאיה ראכלין הוא סיפר שלישראל יש גם צדדים טובים - "אחרת לא הייתי בא לפה" | צפו בריאיון
ערב ערב
13 בפברואר 2022
18:19

עקיצה ב-20 דקות: הסטודנט היווני אלכסנדרוס זיאס, שהגיע לחילופי סטודנטים בישראל בשבוע שעבר, לא דמיין את תחילת דרכו בארץ ככה - נהג המונית שהסיע אותו את הדרך הקצרה שבין נמל התעופה בן גוריון לרחובות גבה ממנו מחיר מוגזם לחלוטין של 700 שקלים עבור הנסיעה. הסיפור פורסם לראשונה בידי מיכל רז-חיימוביץ' ב"גלובס". 

"הופתעתי מאוד", שיחזר זאיוס בריאיון למאיה ראכלין בתוכנית ערב ערב בכאן 11. הוא שאל את הנהג למה הנסיעה כל כך יקרה: "הוא נתן לי תירוץ שאפילו לא יכולתי להבין. הוא אמר משהו לגבי בידוד או קורונה. משהו כזה. אחרי קצת דיבורים נתתי לו את הכסף". 

"ממה שאני מבין, הוא יחזיר לי חלק מהכסף", סיפר הסטודנט. ואמר שפנה למשטרה, אולם למרות יחס אדיב ומקצועי של השוטרים, הבין שחסרות לו "ראיות מוצקות" לעוקץ שעבר. 

אולם לא בזה הסתיימו תלאותיו של זיאס. אחרי שהות קצרה במכון ויצמן, ביקש לשכור לעצמו דירת Airbnb בתל אביב, וגם שם נתקל בקשיים. "הלכתי לבדוק את השכונה, יום לפני המעבר - ולא הצלחתי למצוא שם אף אחד".

הוא ניגש לבר במקום, ושם במקרה הכירו את בעל הבית ויצרו איתו קשר. "הוא אמר לי 'מצטער, אני כבר לא משכיר את הדירה הזו, אנחנו צריכים לבטל את ההזמנה'". היווני פנה לשירות הלקוחות של אייר בי אנד בי ושם הבטיחו לו זיכוי מלא בתוך 15-10 ימים. 

ואחרי כל זה, מה חושב הסטודנט היווני על ישראל? "העניין עם נהג המונית היה יכול לקרות בכל מקום בעולם - גם ביוון", אמר. "אני מוצא בישראל הרבה דברים טובים. אם הייתי מאמין למה שאומרים על ישראל, לא הייתי בא לכאן.