הבית שהוצת בשייח ג'ראח
-

רה"מ בנט על העימותים בשייח ג'ראח: לא זקוקים לכסיף ובן גביר שידליקו את האזור למטרות פוליטית

השר בר לב: "שחקנים שעושים הצגות ומחכים שהחמאס ימחא להם כפיים" • בנט קיים התייעצות בנושא שייח ג'ראח ברקע חשש מהסלמה • לפי גורמים המעורים בפרטים, בממשלה מעוניינים להביא לפתרון הנושא בימים הקרובים
סולימאן מסוודה ומשה שטיינמץ
14 בפברואר 2022
08:02
עודכן ב 21:37

"אנחנו לא זקוקים לפרובקטורים שיבואו כדי להדליק את שייח ג'ראח למטרות פוליטית", אמר בנט בהצהרה שמסר היום (שני) בשדה התעופה בן גוריון לפני המראתו לבחריין. ראש הממשלה הוסיף ואמר על העימותים בשכונה שבמזרח ירושלים כי "אנחנו לא צריכים את עופר כסיף או בן גביר כדי שינהלו את ירושלים. זה התפקיד של ממשלת ישראל ולא אף אחד אחר".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב מצטרף לדברי ראש הממשלה ומוסר הערב כי "מי ששומר על ביטחון מדינת ישראל זה השוטרות והשוטרים, המג"בניקים והחיילים, לא גורמים שמחפשים תשומת לב ופותחים שולחן מפלסטיק באמצע שייח' ג'ראח. מדובר בשחקנים שעושים הצגות ומחכים שהחמאס ימחא להם כפיים - ומקווים להדליק את המזרח התיכון".

זאת אומר בר לב בתגובה לטענתו של בן גביר כי ״מערכת אכיפת החוק לא יכולה לדבר על שייח ג'ראח - מהטעם הפשוט שמעולם לא הייתה פה". דבריו של בן גביר הופנו לגורם בכיר במערכת אכיפת החוק, שהצטרף לשר לביטחון הפנים וראש הממשלה ואמר כי חבר הכנסת נמצא בשכונה "כדי לגרוף הון פוליטי. תושבי השכונה מעולם לא עניינו אותו - הוא עוסק בהם רק כשזה עולה בתקשורת״.

לפני כן, כפי שפורסם בכאן 11, קיים ראש הממשלה נפתלי בנט הערכת מצב בראשותו עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ונציגים מהשב"כ בנושא שייח ג'ראח, כך לפי שני מקורות המעורים בפרטים. במקביל, נעצרו שני חשודים בהצתת הבית בשכונה, שני תושבי המקום בשנות ה-20 לחייהם, והם הועברו לחקירת שב"כ. לדברי אותם גורמים, החשש הוא שהאירוע יוביל להסלמה בכל החזיתות – ירושלים, יהודה ושומרון ורצועת עזה. 

חבר הכנסת איתמר בן גביר חזר הבוקר ל"לשכה" שהקים בשכונה, וגם השר לביטחון הפנים לשעבר אמיר אוחנה הגיע למקום. בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר בן גביר שיישאר שם עד שתוצב ליד בתי היהודים שמירה קבועה. "במדינה נורמלית לא היה צריך את איתמר בן גביר, ראש ממשלה היה נותן הוראה", אמר. 

האזינו לריאיון עם ח"כ איתמר בן-גביר