לייפר מובא להארכת מעצר בחודש שעבר
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש90

הותר לפרסום: האדמו"ר מחוסט, ברוך לייפר, חשוד בעבירות מין בקרובת משפחתו בת 12

בית המשפט המחוזי התיר לפרסם את זהותו, בהתאם להסכמתה של הנפגעת. לייפר, חמיה של מלכה לייפר הנאשמת בעבירות מין בתלמידותיה באוסטרליה, חשוד במעשים מגונים במספר רב של אירועים. הוא מכחיש את הטענות ואומר שמקורן בסכסוך משפחתי
ורד פלמן
14 בפברואר 2022
13:53

הותר לפרסום לבקשת כאן חדשות: ברוך לייפר הוא האדמו"ר החשוד בעבירות מין בקרובת משפחתו. בית המשפט המחוזי ירושלים התיר היום (שני) לפרסם את זהותו, בהתאם להסכמתה של הנפגעת. לייפר, חמיה של מלכה לייפר הנאשמת בעבירות מין בתלמידותיה באוסטרליה, חשוד במעשים מגונים במספר רב של אירועים עת הייתה קרובת המשפחה כבת 12.

תלונות נוספות בגין עבירות מין הוגשו נגד לייפר אך חלה עליהן התיישנות. כעת לייפר במעצר בית ולקראת סוף השבוע צפוי שיערך לו שימוע בטרם יוחלט סופית על הגשת כתב האישום נגדו. לייפר הכחיש את המעשים המיוחסים לו וטען שמדובר בתלונה על רקע סכסוך משפחתי.

מארגון מגן שמלווה את הנפגעת נמסר: "אנו שמחים ששמו של לייפר הותר לפרסום ומקווים שפרסום שמו יביא מתלוננים נוספים לאזור אומץ ולהתלונן נגדו. לצערנו שנים רבות אנשים בקהילה ידעו ושתקו דבר שאיפשר לו לפגוע לכאורה בנפגעות ונפגעים נוספים. הגיע הזמן שחברי הקהילה יסתכלו פנימה ויבינו כי השתקה היא מקור הרע וישנו את הגישה. אנו גאים במתלוננות ובמתלוננים הגיבורים שפעלו מתוך רצון למנוע פגיעות נוספות ומחזיקים את ידם".