בן גביר בשייח ג'ראח
צילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

לפיד על בן גביר: ימותו ערבים ויהודים בגלל ההתנהגות שלו

שר החוץ תקף את חבר הכנסת מהציונות הדתית בכאן רשת ב • בן גביר הגיש תלונה למח"ש נגד השוטרים שפגעו בו לדבריו • לפני המראתו לבחריין קיים רה"מ בנט התייעצות ברקע החשש מהסלמה, והצהיר: "לא זקוקים לכסיף ובן גביר שידליקו את האזור למטרות פוליטית" • בן גביר הגיב ללפיד: "חצי שנה עושים פוגרום ביהודים ולא שמענו ממנו"
כתבי כאן חדשות
15 בפברואר 2022
07:18
עודכן ב 12:06

המתיחות בשייח' ג'ראח: שר החוץ יאיר לפיד תקף הבוקר (שלישי) בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב את חבר הכנסת איתמר בן גביר ונוכחותו בשכונת שייח' ג'ראח ואמר: "הוא לא שם בשביל להגן על יהודים, הוא שם כדי להצית אש ואלימות, הוא פרובוקטור עלוב. ימותו ערבים ויהודים בגלל ההתנהגות של האיש הזה". 

האזינו לריאיון בכאן 11

 

ח"כ בן גביר מסר בתגובה לדברי לפיד כי "ספק אם הוא יודע בכלל איפה ממוקמת שכונת שמעון הצדיק. במשך חצי שנה עושים פוגרום ביהודים ולא שמענו ממנו אף ציוץ". בן גביר הגיש הבוקר תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד השוטרים שלדבריו תקפו אותו. "אני מצפה שמח"ש תעשה את עבודתה ותמצה את הדין עם השוטרים האלימים", אמר בן גביר. "המשטרה חצתה קו אדום ותקפה אותי פיזית. אין מקום במשטרה לשוטרים אלימים ומדובר במעשה עבריינות שהם צריכים לתת עליו את הדין".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב בתוכנית לדברי לפיד ואמר: "מי הוא שיטיף לנו מוסר כשהוא יושב בקואליציה עם האחים המוסלמים, ורוצה לשבת גם עם הרשימה המשותפת שרוצה למחוק אותנו מעל פני האדמה הזו?".

אתמול מסר בנט בהצהרה, לפני המראתו לבחריין כי "אנחנו לא זקוקים לפרובקטורים שיבואו כדי להדליק את שייח' ג'ראח למטרות פוליטית". ראש הממשלה הוסיף ואמר על העימותים בשכונה שבמזרח הבירה כי "אנחנו לא צריכים את עופר כסיף או בן גביר כדי שינהלו את ירושלים. זה התפקיד של ממשלת ישראל ולא אף אחד אחר".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב הצטרף לדברי ראש הממשלה ומסר כי "מי ששומר על ביטחון מדינת ישראל זה השוטרות והשוטרים, המג"בניקים והחיילים, לא גורמים שמחפשים תשומת לב ופותחים שולחן מפלסטיק באמצע שייח' ג'ראח. מדובר בשחקנים שעושים הצגות ומחכים שהחמאס ימחא להם כפיים - ומקווים להדליק את המזרח התיכון".

את הדברים אמר השר בר לב בתגובה לטענתו של בן גביר כי "מערכת אכיפת החוק לא יכולה לדבר על שייח' ג'ראח - מהטעם הפשוט שמעולם לא הייתה פה". דבריו של בן גביר הופנו לגורם בכיר במערכת אכיפת החוק, שהצטרף לשר לביטחון הפנים וראש הממשלה ואמר כי חבר הכנסת נמצא בשכונה "כדי לגרוף הון פוליטי. תושבי השכונה מעולם לא עניינו אותו - הוא עוסק בהם רק כשזה עולה בתקשורת״.

אמש התחדשו העימותים בשייח' ג'ראח והמשטרה עצרה 10 חשודים בתקיפת שוטרים, בחבלה ברכוש והפרת הסדר. שישה מהעצורים יהודים, והם חשודים שהציתו מכוניות של תושבים ערבים. במהלך העימותים נפצע אחד השוטרים בראשו ונזקק לטיפול רפואי. צעיר יהודי הותקף ונחבל קלות בפניו.