הררי

11 שנות מאסר וחצי נגזרו על העבריין אבנר הררי

הררי הורשע בניסיון הרצח של הכדורגלן קובי מוסא לפני חמש שנים • 15 שנות מאסר נגזרו על אבישי בן דוד שהורשע בהנחת מטען ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני ובניסיון הרצח של מוסא
שלי טפיירו
15 בפברואר 2022
10:05

פרשת המטענים: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שלישי) 11 שנות מאסר וחצי על העבריין אבנר הררי, שהורשע בניסיון הרצח של הכדורגלן קובי מוסא לפני כחמש שנים. 15 שנות מאסר נגזרו על אבישי בן דוד שהורשע בהנחת מטען ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני ובניסיון הרצח של מוסא.

לפני כשלושה שבועות, פורסם בבלעדיות בחדשות הערב בכאן 11 איך נראתה מבפנים חקירתו של הררי בפרשת הנחת מטעני החבלה. בתצלומים מחדר החקירה נראה מי שמכונה "המחסל של העולם התחתון" מתלוצץ עם החוקרים לפני שנשאל שאלות קשות - ואז מכחיש בתוקף את מה שייחסו לו.

במשטרה ובפרקליטות היו בטוחים בראיות נגדו, אלא שהררי זוכה מחמת הספק בכל הקשור למטען שהונח ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני. בעוד שהחוקרים הפגינו זחיחות וחוסר תחכום – העבריין הררי נראה בטוח בעצמו והכחיש כל קשר למטענים ובפרט לזה שהוטמן ברכבה של צנעני, שאותה הוא מגדיר "כמו אמא" בשבילו. 

בתיעוד ניתן לראות, שלאחר דקות ארוכות של שיחות חולין בין החוקרים לבין הררי, הם החלו לעמת אותו עם הטענה לפיה שלח עובד בחנות שלו בשם אבישי בן דוד להטמין מטעני חבלה ברכבם של צנעני, איש העסקים מאיר שמיר והכדורגלן לשעבר קובי מוסא. על כל אלה השיב הררי בנחרצות שהטענות לא נכונות.