סטודנטים באוקראינה

בכירה באוניברסיטה באוקראינה מאיימת: "מי שיעזוב יקבל על הראש"

בכירה באוניברסיטה בחרקוב, הסמוכה לגבול הרוסי, איימה על תלמידי המוסד ואמרה כי אין להם אישור לעזוב. הסטודנטים הזרים, בהם הישראלים, מתכננים לחזור הביתה, אך חוששים שציוניהם ייפגעו
ערן סיקורל
15 בפברואר 2022
09:50

המתיחות באוקראינה: "אם מישהו יעזוב הוא יקבל על הראש. אין לכם אישור לעזוב", כך איימה בכירה באוניברסיטה בחרקוב, עיר הסמוכה לגבול הרוסי, על תלמידי המוסד. הסטודנטים הזרים, בהם הישראלים, רוצים לחזור הביתה, אלא שהאוניברסיטה מתעקשת כי מי שיענה להפחדות הנשמעות באינטרנט, כלשון הבכירה, ויעזוב - עלול לשלם בציוניו. הסטודנטים נדרשים להמשיך בשגרה, אך למרות האיום, רבים מהם בכל זאת יעזבו את העיר.

כוחות ממשיכים לזרום לגבול: עדכונים שוטפים

בתוך כך, משרד החוץ האמריקני התריע הלילה (שלישי) כי כוחות צבא רוסיים ממשיכים להגיע לגבול אוקראינה. לפי ההודעה, רוסיה פרסה עד כה 105 קבוצות טקטיות גדודיות ליד אוקראינה ו-14 קבוצות טקטיות נוספות בדרך.

גם בערים אחרות סטודנטים ישראלים מדווחים על קשיים שמערימות האוניברסיטאות על אלו שרוצים לעזוב. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב ביום ראשון, שיתף שמחה כהן, סטודנט לרפואת שיניים, כי הוא וחבריו, כ-250 סטודנטים ישראלים, נמצאים בבלבול אם לחזור או להישאר. עוד אמר כי האוניברסיטה דורשת מהם מסמך ממשלתי שייבקש להחזיר אותנו מיד לארץ, ורק אז האוניברסיטה תסכים להקפיא את לימודיהם או תאפשר ללמוד מרחוק, כך אמר בתוכנית.