-
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

הפרקליטות: נמצא שימוש ברוגלה רק אצל פילבר, אין השפעה על משפט נתניהו

הבדיקה מעלה - דרך תוכנת הריגול הועתקו אנשי קשר ומספרי טלפון מהמכשיר של עד המדינה, אך המהלך לא הניב חומר חקירה. הפרקליטות מודה כי הייתה חריגה מהצו, אך כי צוות החקירה לא נחשף לחומרים - על כן אין עילה לשנות את המשפט • פרקליט הזוג אלוביץ': "הסתירו מעשים לא חוקיים" • סביבת נתניהו:"הודאה מטלטלת"
תמר אלמוג
16 בפברואר 2022
16:52
עודכן ב 17:33

לאחר שביקשה הארכה נוספת, הפרקליטות השיבה היום (רביעי) על השאלה אם נעשה שימוש בתוכנת "פגסוס" בקרב נחקרים בתיקי נתניהו. בהודעה לבית המשפט המחוזי בירושלים נמסר כי התוכנה הופעלה בתיקו של עד המדינה פילבר למשך מעט יותר מיממה - אך המהלך לא הניב חומר חקירה.

כפי שפורסם אמש בכאן חדשות, הפרקליטות מודה כי היתה חריגה מהצו, אך לדבריה צוות החקירה לא נחשף לחומרים ולכן אין עילה לדחות או לשנות את המשפט. החריגה מהצו בתיקו של פילבר היתה העתק של אנשי קשר ומספרי טלפון.

פרקליט הזוג אלוביץ': "הסתירו מעשים לא חוקיים"; סביבת נתניהו:"הודאה מטלטלת"

סנגורם של שאול ואיריס אלוביץ׳, עו"ד ז'ק חן, מסר כי בכוונתו לפנות לבית המשפט בבקשה להמשיך את בירור השימוש בתוכנת הריגול. "הפרקליטות מודה שנעשה שימוש לא חוקי בכלי המשחית של תוכנת ריגול נגד עד המדינה המרכזי בתיק, מר שלמה פילבר, וניסיון לעשות כן כנגד הגברת אלוביץ׳", אמר.

"מעשים לא חוקיים אלה הוסתרו לא רק מההגנה, אלא אף מבית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון שדנו בבקשות ההגנה לגילוי חומר חקירה", המשיך סנגורו של פילבר. "מכיוון שנתון חמור זה היה בידיעת המשטרה כל העת ולא גולה להגנה וכפי שנטען גם לא לתביעה, לא ניתן לסמוך עוד על דברים 'שנמסרו' לפרקליטות מהמשטרה בדבר הבדיקה שנערכה על ידה ובמעורבותה".

מסביבת נתניהו נמסר: "לא ייתכן שהחוקרים יחקרו את החוקרים בלי שאף גורם נחקר באזהרה ובלי לחשוף לציבור את המידע שהושג בריגול לא חוקי. המשטרה כבר נתפסה בשקר כשטענה רק לפני ימים אחדים שלא ביצעה שום ריגול. ההודאה המטלטלת של המשטרה עכשיו, שהיא ריגלה ״רק״ נגד מומו פילבר ואיריס אלוביץ׳ היא רעידת אדמה".

ביום ראשון השבוע עדכנה הפרקליטות כי לפי המידע שהועבר מהמשטרה, לא בוצעו פעולות לגבי מעורבים בתיקי נתניהו ללא צו, וכי אין חומרי חקירה בתיק שהיו צריכים לעבור להגנה ולא עברו. בפרקליטות לא הכחישו בשלב זה כי היו פעולות מחוץ לצו, אלא שלגבי מי שמלכתחילה לא היה צו בעניינו - גם לא נעשו פעולות.

נתניהו והזוג אלוביץ' ענו לפרקליטות וטענו שהתביעה מודה שהיו פריצה וריגול, ושנדרשת בדיקה אובייקטיבית בנושא. עורכי הדין של נתניהו והזוג אלוביץ' טענו שגם צווי האזנות הסתר שהוצאו בתיק לא מסמיכים את המשטרה לעשות שימוש בתוכנות ריגול. עוד הם אמרו שהמדינה עדיין לא ענתה כלפי מי נעשה שימוש בתוכנות הללו, באלו היקפים ועם אלו אישורים.

ביום שישי האחרון פורסם בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11, כי צוות הבדיקה בראשות המשנה ליועמ"ש עמית מררי, סיים את הבדיקות. על פי הפרסום, צוות הבדיקה, שכלל יועצים משב"ס ומהמוסד, שהה כמה ימים במשרדי יחידת הסיגינט בהר חוצבים בירושלים ולא מצא חריגות או הפרות חוק, למעט אותה חריגה בהאזנה לשלמה פילבר שעליה דיווחה המשטרה בשבוע שעבר. הממצאים יועברו ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, וממנה לראש הממשלה נפתלי בנט.