כרואן חלבי
צילום: רובי יהב

האתלטית הדרוזית הראשונה שקבעה שיא ישראלי: "ההרגשה בשמיים"

כרואן חלבי, בת 27 מדליית אל כרמל, סיימה במקום הראשון בריצת 1,000 מטר, בתוצאה 2:43:99 דקות. בריאיון לכאן רשת ב היא סיפרה: "ניסיתי לשבור את השיא הזה לפני כמה שבועות ולא הצלחתי, היה לי קשה גם מנטלית וגם פיזית. אתמול סוף סוף עשיתי את זה"
ליאן וילדאו
16 בפברואר 2022
14:41

נקודת ציון באתלטיקה הישראלית: כרואן חלבי, בת 27 מדליית אל כרמל, קבעה אתמול (שלישי) שיא ישראלי חדש בריצת 1,000 מטר. חלבי סיימה במקום הראשון בתחרות סבב של איגוד האתלטיקה בתוצאה של 2:43:99 דקות. "הרגשה בשמיים", היא סיפרה לכאן רשת ב. "ניסיתי לשבור את השיא הזה לפני כמה שבועות ולא הצלחתי, היה לי קשה גם מנטלית וגם פיזית. אתמול סוף סוף עשיתי את זה ושברתי את השיא ביותר משתי שניות, שזה הרבה יחסית".

האזינו לריאיון עם כרואן חלבי בכאן רשת ב

בריאיון לליאן וילדאו ואסתי פרז חלבי התייחסה גם להישג, כנציגת העדה הדרוזית. "זה גם להיות אישה וגם חלק מהעדה הדרוזית שהיא שמרנית ויש פחות מודעות לספורט ופריפריה, בפרט מהצפון", היא הסבירה. "עם כל האתגרים, בכל זאת הצלחתי". 

נוסף לקריירה האתלטיקה במועדון מכבי חיפה, חלבי היא סטודיטים להנדסה ביו-רפואית בטכניון. "יום שגרתי שלי כולל אימון בוקר, אימון ערב ולימודים באמצע. אני לא נחה באמת ביניהם. אני מנסה לחבר בין שני העולמות. התחלתי להתאמן באופן מקצועי תוך כדי הלימודים, הטכניון פתח לי את האפשרות לממש את עצמי – השתתפתי בליגה של האוניברסיטאות והמכללות, ושם הגענו למקומות הראשונים". 

ריצת 1,000 מטר אומנם לא ריצה אולימפית, אבל חלבי מכוונת גם לשם ואומרת: "אני משפרת את עצמי גם לקראת 1,500 מטר ו-800 מטר ולמרחקים אחרים שאני רוצה. אני לוקחת את זה הלאה כדי להגיע לאליפות אירופה ובעתיד, בתקווה, להגיע לאולימפיאדה".