ריבלין
צילום: חיים צח, לע"מ

תקרית מביכה: הנשיא לשעבר ריבלין לא אהב את המקומות במטוס, והתיישב בכיסא הדיילים

ראובן ריבלין המריא אתמול לדובאי יחד עם בת זוגו, ובשל שינויים בלוח הטיסות, לא קיבל את המושבים שחפץ בהם. הוא מחה על השינויים בהושבה והתיישב במקום המיועד לצוות. באל על סירבו להתייחס לפרטים
שרון עידן
18 בפברואר 2022
16:17

תקרית מביכה נרשמה אתמול (חמישי) בטיסה ששבה מדובאי לישראל, כאשר נשיא המדינה לשעבר ריבלין לא היה מרוצה מהמושבים שקיבל במחלקת עסקים בטיסת אל על. ריבלין מחה על השינוי והתיישב באחד מהכיסאות שמיועדים לדיילים.

עקב המצב התעופתי הבעייתי עם דובאי אל על ירדה משלוש טיסות ביממה לטיסה אחת, שינתה את סוג המטוס לדרימליינר, בואינג 787, שלא איפשר את הושבה המקורית. באל על סירבו להתייחס לפרטים.

בין ישראל לאיחוד האמירויות יש מחלוקת הנוגעת לסידורי האבטחה בשדה התעופה בדובאי. על פי הערכות, חברות התעופה הישראליות יבטלו בימים הקרובים 250 טיסות לאיחוד האמירויות. הביטולים יהיו תקפים עד חודש אפריל. מדובר על נזק של מיליוני שקלים לחברות.

בשב"כ אמרו השבוע שפעילות חברות התעופה הישראליות בקו ישראל דובאי התאפשרה עד כה הודות להסדרים אליהם הגיעו גורמי הביטחון הישראלים עם עמיתיהם בדובאי, על פי עקרונות האבטחה הישראלים הנהוגים בכל העולם. במהלך החודשים האחרונים, התגלו מחלוקות במישור האבטחתי בין הגורמים המוסמכים בדובאי למערך אבטחת התעופה הישראלי באופן שלא מאפשר המשך טיסות כרגיל.

אתמול הודיעו רשויות התעופה בישראל שפעילות חברת flydubai בישראל תוגבל - בשל עיקרון ההדדיות בין המדינות. כיום החברה מפעילה ארבע טיסות ביום לנתב״ג. לעומתה לחברות התעופה הישראליות ניתנה מכסה של שלוש טיסות ביום בסך הכול.