-
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

איך ייראו בחינות הבגרות בשנת הלימודים הבאה?

מנכ"לית משרד החינוך בריאיון לכאן רשת ב: "ילמדו בבתי הספר מקצוע חדש - מיומנויות לכתיבת עבודות" • על מתווה הבדיקות אמרה: "המתווה הוכיח את עצמו והתגלתה תחלואה סמויה. היום נתוני התחלואה יורדים, והעמדה שלנו היא שאין צורך להמשיך בבדיקות"
סדר יום
20 בפברואר 2022
11:29

מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, אומרת היום (ראשון) כי במסגרת הרפורמה המתוכננת בבחינות הבגרות משנת הלימודים הבאה, ילמדו בבתי הספר מקצוע חדש - מיומנויות לכתיבת עבודות. שטאובר הוסיפה בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב כי ברפורמה, שצפויה להיות מוצגת בחודש הבא, לא ייפגעו שעות הלימוד במקצועות הרוח, אף שלא תהיה בהם בחינת בגרות חיצונית.

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"לית משרד החינוך בכאן רשת ב

שטאובר ציינה שבד בבד יש כוונה שעד אמצע כיתה י"א תיפסק הלמידה במקצועות הרוח, ושעות הלימוד ייוחדו לכתיבת עבודת עומק. באשר לבחינות הבגרות השנה אמרה המנכ"לית כי השבוע יפרסם משרדה שורה של הקלות לנבחנים בבחינות הקיץ בעקבות משבר הקורונה.

לדברי שטאובר, התופעה של בוגרי המערכת שאינם כותבים ומבטאים את עצמם בצורה רהוטה היא לא חדשה. עוד אמרה כי זה צעד ראשון במסע. "צריך כאן פיתוח מקצועי. פיתוח היכולות של המורים. אנחנו שמים דגש על הדרכה תוך בית ספרית, מדובר בתוכנית שתתנהל בסבלנות, לאורך שנים, עם ליווי והדרכה מקצועית למורים", ציינה שטאובר.

בנושא הקורונה אמרה כי "יש ירידה של יותר מ-50% בשיעורי התחלואה. מתווה הבדיקות הוכיח את עצמו והתגלתה תחלואה סמויה. 35% מההורים דיווחו. זו תוספת משמעותית. היום נתוני התחלואה יורדים, והעמדה שלנו היא שאין צורך להמשיך בבדיקות. היום הממשלה תחליט".

על תגמול מורים עם הישגים אמרה כי היא "תומכת בחוזים אישיים למנהלים. זה דבר נדרש. צריך לתמרץ מנהלים ולהוביל מורים מעולים למקומות שיש בהם חוסרים, תוך שמירה על מידתיות".