פורמולות של חברת אבוט
צילום: אי-פי

בעקבות מות תינוק בארה"ב: יבואנית סימילאק לישראל אוספת שני מוצרים ששיווקה

ארבעה תינוקות אושפזו בארצות הברית, ומנהל המזון והתרופות הורה ליצרנית אבוט להסיר כמה ממוצריה מהמדפים. אבוט ישראל הודיעה שהיא אוספת שני מוצרים, המשווקים תחת מרשם - אלימנטום ומעשיר חלב אם מתוצרתה
קטי דור, דנה ירקצי ובן יניב
20 בפברואר 2022
15:49
עודכן ב 20:30

איסוף הפורמולות מגיע לארץ: אבוט ישראל, היבואנית של מוצרי סימילאק לארץ, הודיע שתאסוף חזרה 700 יחידות משני מוצרים ששיווקה תחת מרשם - אלימנטום ו-HMF (מעשיר חלב אם). האיסוף מתבצע בעקבות אזהרת מנהל המזון והתרופות האמריקני לגביהם, אחרי שתינוק מת בארצות הברית וארבעה אושפזו עם חשד לזיהום שנקשר במוצרים.  

לישראל הגיעו חמש אצוות של הפורמולות של חברת אבוט שהורדו מהמדפים בארצות הברית. כל האצוות נבדקו מדגמית והתגלו כתקינות, כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. למרות זאת, הן הורדו מן המדפים ליתר בטיחות. גם בארצות הברית נלקחו דגימות מהאצוות שנשלחו בארץ. המשלוחים שבדרכם לארץ ייעצרו ולא ישווקו. המוצרים לא יחזרו למדפים עד שיתקבל לכך אישור של ה-FDA.

"המוצרים נבדקו ואושרו גם על ידי משרד הבריאות לאחר הגעתם לישראל", נכתב בהודעת היבואן, שם הדגישו שהאיסוף והאזהרה אינו קשור לשאר מוצרי החברה. הזיהומים, שייתכן שהובילו למותו של התינוק, נמצאו בטקסס, אוהיו ומינסוטה.

ה-FDA ממליץ להימנע משימוש בתחליפים Similac, Alimentum או EleCare:

שלושה מהזיהומים שאובחנו בארצות הברית נבעו מ-Cronobacter, חיידק שעלול לגרום לזיהומים קשים לסכנת חיים או לדלקת של קרום המוח ועמוד השדרה. הזיהום השלישי היה מסלמונלה, קבוצת חיידקים שעלולים לגרום למחלות עיכול וחום.

אבוט ישראל מסרה כי "היא מבצעת בדיקות איכות מקיפות לכל אצווה של תרכובות מזון לתינוקות, כולל ניתוח מיקרוביולוגי לפני השחרור לשיווק. כל מוצרי תרכובות המזון לתינוקות נבדקו לסלמונלה ולקרונובקטר סקזאקי, ולפתוגנים אחרים והם חייבים היו להימצא שליליים לפני השחרור לשיווק. אף אחד ממוצרי התזונה האחרים של Abbott או מוצרי סימילאק המופצים בארץ לא מושפעים ממהלך זה והם בטוחים לצריכה".