תת-אדמירל בראד קופר
צילום: אי-פי

הרמיזה של מפקד הצי: כלי שיט ישראלים משתתפים במבצעים שלנו במזרח התיכון

תת-אדמירל קופר, שנפגש בשבוע שעבר עם רה"מ בנט, ענה תשובה חיובית למדי לשאלה שנשאל ב-CNN, אם כלי שיט בלתי מאוישים של חיל הים הישראלי משתתפים בפעולות המשולבות שלהם
רועי שרון
23 בפברואר 2022
22:21

פעולות ישראליות יוצאות דופן במפרץ הפרסי? מפקד הצי החמישי של ארצות הברית המוצב בבחריין, תת-אדמירל בראד קופר, רמז בריאיון לרשת CNN על מעורבות של כלי שיט בלתי מאוישים של ישראל במבצעים משולבים עם האמריקנים במזרח התיכון. 

"חיל הים האמריקני שוקל להוסיף כלי שיט בלתי מאוישים ישראליים למבצעים המשולבים שלו במזרח התיכון. זה נכון?", נשאל קופר, שהשיב: "כן, נכון יותר לומר שאנחנו מצפים לעבוד עם הישראלים ועם מדינות נוספות יחד איתם ולהשתמש בציוד שיש להם כיום, בכלים הבלתי מאוישים שלהם ובכלים הבלתי מאוישים שלנו, בדיוק כפי שאנו עושים עם מכליות הנפט. יש לנו תרגילים עם המכליות שלהם ועם המכליות שלנו ומעורבות בהם מספר מדינות". 

הבסיס של הצי החמישי נמצא בבחריין, כ-200 קילומטרים מחופי איראן. בשבוע שעבר נפגש איתו ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט. לאחרונה זכה תת-אדמירל קופר לעוד ביקור ישראלי - הפעם משר הביטחון בני גנץ וממפקד חיל הים הישראלי אלוף דוד סלמה, שהתלווה אליו. 

לאחר הפגישה של בנט עם קופר, פרסמה לשכתו את ההודעה הבאה: "ראש הממשלה ברך על שיתופי הפעולה בין צה"ל לצבא ארצות הברית, אשר תורמים לביטחון שתי המדינות. הצי החמישי של ארצות הברית מהווה גורם משמעותי בשמירה על היציבות באיזור אל מול האיומים הביטחוניים השונים, וכן כי הוא מצפה שהעבודה המשותפת בין מדינות האיזור לבעלת הברית החזקה, ארצות הברית, תוסיף ותתהדק".