דליה רבין

"עוול שהוא חבר כנסת": דליה רבין נגד איתמר בן גביר

בשבוע הבא מציינים מאה שנים להולדתו של רה"מ לשעבר יצחק רבין. ביתו דליה שוחחה עם גאולה אבן-סער על אביה, על הביקורת כלפי משפחתה ועל המערכת הפוליטית
גאולה אבן סער
26 בפברואר 2022
03:18

בשבוע הבא מציינים מאה שנים להולדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. ביתו, דליה רבין, שוחחה עם גאולה אבן-סער על אותו לילה נורא בשנת 1995 בו נורה אביה למוות, על האירועים שהובילו אליו, ועל מחשבותיה על האיש שתלש את הסמל ממכוניתו של אביה - שלימים הפך חבר כנסת המככב בכותרות מדי יום. "זה שאיתמר בן גביר הוא חבר כנסת - זה עוול שאנחנו צריכים לקום נגדו", אמרה דליה בריאיון ששודר אתמול (שישי) ב"השבוע עם גאולה" בכאן 11.

"קריאת תיגר על הדמוקרטיה - זה מה שעושה בן גביר היום"

הביקורת של דליה ומשפחתה על המערכת הפוליטית של היום ידועה לכל. מידי שנה, הדברים שנושא אחד מבני או בנות המשפחה בטקס לציון יום הירצחו של אביה זוכים לביקורת בטענה כי מדובר בדברי הסתה. "אנחנו יודעים מי קרא תגר על כל המוסדות ועל אבני היסוד של הדמוקרטיה כשזה התאים לו. זה לא היה רק רצח של ראש ממשלה - זה היה קריאת תיגר על הדמוקרטיה", מגיבה דליה ומסרבת לנקוב בשמות.

אבל בשמו של פוליטיקאי אחד כן נוקבת דליה, ולא חוסכת בביקורת."קריאת תיגר על הדמוקרטיה - זה מה שעושה בן גביר היום", אמרה והמשיכה "זה שהוא חבר כנסת - זה עוול שאנחנו צריכים לקום נגדו". לדבריה, דבריו ומעשיו של חבר הכנסת איתמר בן גביר מביאים לעוד הרס, עוד שנאה ועוד חורבן. וזאת אולי אחת הסיבות לכך ש"החברה הישראלית לא נהייתה פחות אלימה והשיח לא נהייה פחות מפלג". 

"עדתיות היא לחם של פוליטיקאים עם אג'נדות ברורות"

דליה התייחסה גם לחבר הכנסת דוד אמסלם, שרמז במליאת הכנסת בשבוע שעבר כי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות גזענית. "עדתיות היא לחם של פוליטיקאים עם אג'נדות ברורות" אמרה דליה והוסיפה כי הבעיה היא שאין היום ועדת אתיקה בכנסת - "ועדה כזו, בזמני, לא הייתה נותנת לו להישאר בישיבות".

גם על אביה סיפרה דליה לגאולה, אבל לא כפוליטיקאי, אלא כאיש משפחה. "היה לי אבא נורא עסוק אבל נורא נוכח יחד עם זאת. תמיד הייתי חולה ולא היה מצב שאני הייתי חולה והוא לא היה בבית, ישן איתי במיטה והולך איתי לכל הבדיקות בבית החולים - מת העולם והוא היה איתי. ידעתי תמיד שכשאני אצטרך אותו הוא יהיה לי".