המפכ"ל יעקב שבתאי
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

המפכ"ל שבתאי: "הקצינים מסרו את הפרטים שהיו ידועים - אין מקום לייחס להם שקר"

המפכ"ל במסר לשוטרים לאחר פרסום ממצאי ועדת מררי לבדיקת פרשת תוכנת הריגול
משה שטיינמץ
26 בפברואר 2022
15:41

לאחר פרסום ממצאי הבדיקה של ועדת מררי, שניקתה את המשטרה מחשד בפרשת תוכנת הריגול, מסר היום (שישי) המפכ"ל, יעקב שבתאי, הצהרה לשוטרים ובה ביקש לחזק את השוטרים והארגון שבראשו הוא עומד. "בשבועות האחרונים התמודדנו עם אחד האתגרים המשמעותיים בתולדות משטרת ישראל", אמר המפכ"ל והוסיף כי אמון הציבור במשטרה נפגע באופן אנוש. בתוך כך, התייחס לריאיונות הרבים שהעניקו קציני המשטרה באמצעי התקשורת ואמר כי הם מסרו את מה שהיה ידוע עד לאותו הרגע וכי "אין מקום ולייחס להם אמירות שקר".

"הם ייצגו בכבוד את משטרת ישראל מול טענות מופרכות וחמורות ותפירת תיקים שהצליחו להשפיע על הציבור הגדול שאת אמונו אנו מבקשים להשיב ולחזק", המשיך שבתאי. המפכ"ל הדגיש כי אין אמת בטענות שהועלו בתחקיר עיתון כלכליסט ואמר כי "משטרת ישראל לא מרגלת אחר אזרחיה, אחר מפגינים ואחר אנשים תמימים".

צוות הבדיקה בראשות המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, עו"ד עמית מררי, פרסם לפני כשבוע את ממצאיו, וקבע:"אין כל אינדיקציות שמשטרת ישראל הדביקה באמצעות תוכנת פגסוס שבידיה ללא צו שיפוטי מכשיר טלפון של מי מבין האנשים שפורסמו בתקשורת". הצוות, שהסתייע גם במומחים טכנולוגיים, בדק אם בוצעה הדבקה למכשירי טלפון ניידים השייכים אל מי מבין רשימת האנשים שפורסמו בתחקיר על עיתון כלכליסט, באמצעות תוכנת פגסוס שבשימוש משטרת ישראל - ללא צו שיפוטי.