יאיר לפיד, נפתלי בנט ובני גנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ניצחון לגנץ: לאחר פשרה בקואליציה, חוק הפנסיות הצבאיות אושר בקריאה ראשונה

ההישג לגנץ מגיע בעקבות פשרה שהושגה עם מרב מיכאלי לפיו החוק יידון בוועדה משותפת • 57 תמכו בחוק ו-56 התנגדו • גורם בכחול לבן: "האמת של גנץ ניצחה מול השקרים וניסיונות ההכפשה של אנשי הקבע"
זאב קם
28 בפברואר 2022
08:31
עודכן ב 20:28

חוק הפנסיות הצבאיות אושר היום (שני) בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. שר הביטחון בני גנץ רשם את ההישג אחרי שהושגו הסכמות בינו לבין שרת התחבורה מרב מיכאלי. החוק עבר על חודו של קול, כש-57 הצביעו ו-56 התנגדו. מאזן גנאים הפר את המשמעת הקואליציונית ולא הגיע להצבעה. 

לפי הפשרה שהושגה, ייעשו שינויים בחוק אחרי הקריאה הראשונה, והוא יידון בוועדה משותפת לוועדת חוץ וביטחון וועדת העבודה והרווחה. אם השינויים שייעשו בוועדה לא יהיו בהסכמת העבודה - היא לא תהיה מחויבת לתמוך בו בקריאה השנייה והשלישית. עוד הוחלט שהחקיקה צריכה לעבור בתוך שלושה חודשים.

גורם בכחול לבן מסר כי "האמת של גנץ ניצחה מול השקרים וניסיונות ההכפשה של אנשי הקבע וגורמים שרצו לעשות על גבו סיבוב פוליטי. החוק ימשיך להתקדם באחריות ולמען הביטחון, בוועדה משותפת, שבראשה יעמוד גורם שיוסכם על גנץ". 

הבוקר פורסם כי במטרה לפתור את המשבר, בקואליציה מכינים "חבילת פיוס" לגנץ וכחול לבן. מלבד אישור חוק הפנסיות בקריאה ראשונה, מתכוונים בקואליציה גם לאשר חוק נוסף שחשוב לשר הביטחון - חוק ממדים ללימודים, שמעניק מלגות לחיילים קרביים.

בנוסף, מתכוונים בקואליציה לזרז את הכנת חוק הגיוס בוועדת חוץ וביטחון, על מנת לנסות להעבירו בקריאה שנייה ושלישית עד לסוף מושב החורף. כמו כן, תזורז הקמת הצוות שאמור לקדם את מתווה השירות שיעסוק באופן רחב יותר במסלולי השירות השונים.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בנט ושר החוץ לפיד הבטיחו ליו"ר כחול לבן כי חוק הפנסיות יאושר היום בכנסת. כל ראשי המפלגות בקואליציה הסכימו לאישור החוק - חוץ מיו"ר העבודה מרב מיכאלי, שדרשה שינויים לפני הקריאה הראשונה בכנסת.