שמעון יהודה חיות, "סיימון לבייב"

משפחת לבייב נגד נוכל הטינדר: עקץ ופגע בשמנו

ילדיו של איש העסקים הגישו קובלנה פלילית נגד סיימון לבייב, בטענה שהתחזה לבן המשפחה והונה נשים ואנשים רבים. לדברי עורך הדין שלהם, יוגשו גם תביעות כספיות נגדו: "המשפחה מבקשת לתרום את הכסף עבור קורבנותיו"
דנה ירקצי
28 בפברואר 2022
13:52

ארבעה מתוך תשעת ילדיו של איש העסקים לב לבייב הגישו היום (שני) לבית משפט השלום בתל אביב קובלנה פלילית פרטית נגד סיימון לבייב, המכונה "נוכל הטינדר". המשפחה טוענת שסיימון לבייב, שהונה נשים ברחבי אירופה, הציג את עצמו כבנו של לב לבייב, פגע בשמם הטוב והפר את פרטיותם.

"הוא שינה את שמו עימו נולד, שמעון יהודה חיות, לסיימון לבייב", נכתב בקובלנה שהוגשה. "תקופה ארוכה הוא מתחזה, מציג מצג שווא כי הוא בנו של לב לבייב, ומקבל טובות הנאה רבות תוך עורמה ודברי כזב כי משפחת לבייב תשלם ותישא בעלויות".

לדבריהם, "בין היתר הוא השתמש בטינדר על מנת לאתר נשים, ביצע עליהן מניפולציות רגשיות, הוציא מהן כספים בעורמה ולבסוף שכנע אותן להעביר לידיו סכומי עתק, בתואנה כי הוא נמצא במנוסה מאנשים שבאים לפגוע בו, ולכן מנוע מלהשתמש בנכסי המשפחה, ואל לאותן נשים לחשוש, שכן הוא בן למשפחת לבייב שידועה כאמידה, והכספים יושבו אליהן".

עוד נכתב: "הוא אף השתמש בסימן המסחרי של חברת היהלומים LLD DIAMONDS של המשפחה על מנת לגרום לקורבנותיו להאמין שהוא מנכ"ל שלה וחלק מהמשפחה. אגב הזדהות כבן למשפחת לבייב ונטילת המוניטין שלה, הוא עקץ, הונה, רימה, כיזב ופגע בנשים, גברים ועסקים בישראל ובעולם, כאשר מעשים אלו שויכו לקובלים בשל שם משפחתם".

בדצמבר 2019 נגזרו על חיות 15 חודשי מאסר אחרי שהוסגר לישראל. הוא הורשע בהסדר טיעון בארבעה אישומים שונים בהם גניבת צ'קים, זיוף חתימות ומסירת צ'ק גנוב. הוטלו עליו גם פיצויים לקורבנות וקנס. הוא הוסגר חודשיים קודם לכן מיוון לאחר שהיה במנוסה במשך שנתיים. הפרקליטות אישרה את שחרורו למרות חוות דעת על כך שסיכויי הימלטותו גבוה.

לאחר שגרם לנשים להתאהב בו, סיפר להן חיות שהוא מקבל איומים על חייו. הוא אמר שהם מונעים ממנו להשאיר עקבות דיגיטליים, ולכן ביקש מהנשים לשלם עבורו על מלונות, טיסות לחו"ל ודברים נוספים. הוא הבטיח להחזיר את כל הכסף בתוך כמה ימים – אך מעולם לא קיים. כשביקשו ממנו תשובות הוא התחמק, נעלם או איים. חיות פעל באותה השיטה גם בנורווגיה, בשבדיה, בבריטניה ובישראל - מדינות שבהן הוא מבוקש על עבירות הונאה משנת 2011.

עורך הדין של המשפחה הבהיר כי יוגשו בנוסף גם תביעות כספיות נגד הנוכל. "משפחת לבייב לא מבקשת את הכסף שתשיג עבור עצמה, אלא מבקשת לתרום אותו עבור קורבנותיו של סימון לבייב", הוא ציין.