ציוד מועמס למטוס אל על

ההסתדרות הרפואית באוקראינה פנתה למקבילתה בישראל בבקשה לסיוע

הפנייה כוללת בקשה לתרופות וציוד רפואי • יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, פנה למשרד הבריאות לסייע בתיאום והעברת הציוד: "נשבענו לעזור ולסייע לכל אדם באשר הוא אדם. זו העת להפגנת סולידאריות" • ישראל כבר העבירה 17 טון של ציוד רפואי ותרופות
דקלה אהרן שפרן
01 במרץ 2022
17:07

במקביל לבקשת אוקראינה מישראל לציוד הגנתי וצבאי, גם ההסתדרות הרפואית באוקראינה פנתה להסתדרות הרפואית בישראל בבקשה לסיוע בתרופות וציוד רפואי. במכתב שהועבר ליו"ר ההסתדרות בישראל אתמול (שני) מפורטת רשימת ציוד שמבקשים האוקראינים, ובה בין השאר תחבושות וציוד לעזרה ראשונה, וכן תרופות כמו אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, פנה למנכ"ל משרד הבריאות במכתב בו ביקש שיסייע בתיאום מול הגופים השונים כדי שניתן יהיה להעביר את הציוד הרפואי המבוקש. פרופ' חגי במכתב ההפנייה: "כרופאים אל לנו לעמוד מנגד ולא לעשות כלום. עזרתנו מתבקשת מבחינה מקצועית ומוסרית". עוד הוסיף: "נשבענו לעזור ולסייע לכל אדם באשר הוא אדם. אם הוא גר, נכרי ואם הוא אזרח. זו הדוגמא והעת להפגנת סולידאריות מטעמנו ולסייע בידי העם האוקראיני".

כבר מספר מטוסי סיוע הומניטרי יצאו מישראל לאוקראינה. לדברי משרד הבריאות, ישראל העבירה 17 טון של ציוד רפואי ותרופות. בהודעת המשרד נאמר כי המשרד ישקול את הרחבת הסיוע על פי התפתחות המצב. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ציין: "כחלק מהמאמץ הלאומי נרתמנו לסייע לאוקראינה. במידת הצורך ועל פי התפתחות האירועים נשקול את הרחבת הסיוע".