דובאי

שב"כ: נפתר משבר התעופה בדובאי, הטיסות יחזרו

אחרי חודש ובתום סבב פגישות, נמסר כי "סוכמו עקרונות עבודה משותפים וסידורי אבטחה שיאפשרו לחברות ישראליות לשוב לטוס"
איתי בלומנטל וגילי כהן
04 במרץ 2022
09:42

נפתרו המחלוקות סביב סוגיית אבטחת התעופה הישראלית בדובאי. שב"כ הודיע היום (שישי) כי הושגו הבנות שיאפשרו לחברות הישראליות לטוס אליה כסדרן. אתמול התקיים סבב פגישות בין ראש אגף האבטחה בשב"כ למקביליו באיחוד האמירויות, אחרי שבשבוע שעבר שוחח ראש השב"כ רונן בר עם מקבילו. "סוכמו עקרונות עבודה משותפים וסידורי אבטחה שיאפשרו לשוב ולטוס באופן סדיר ושוטף", נכתס בהודעת שב"כ.

לפני כחודש פורסם כי מחלוקת אבטחה בין שב"כ לשדות התעופה בדובאי על סידורי הביטחון בחלק הקרקעי שלהם מאיימת על המשך הטיסות היוצאות לשם. השלטונות בדובאי לא הסכימו "להכתבה" של גורמי הביטחון הישראלים בניהול הביטחון בנמל, בין היתר מבחינת כוח אדם. עלה חשש כי מדינות כמו מרוקו, שכבר הסכימו לנוכחות ישראלית של ביטחון בשדות אחרים, ילכו לאחור. בשב"כ סברו שבחודשים האחרונים המחלוקת עם הגורמים בדובאי לא מאפשרות את מימוש האחריות לאבטחת התעופה הישראלית.

ההערכה הייתה כי החל מ-8 במארז הטיסות לדובאי ייעצרו לחלוטין. בשבועיים האחרונים הורשו החברות הישראליות להוציא כולן יחד שלוש טיסות ביום בלבד. אחרי פתרון המשבר, בשבוע הבא חברות התעופה הישראליות צפויות להפעיל 12-10 טיסות ביממה.