משלחת תיכון לפולין
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אחרי שהוקפא לשנתיים בצל הקורונה: המסע לפולין חוזר

משלחות תלמידי התיכון סביב הוראת השואה יתחדשו בעוד 3 שבועות • ברקע המלחמה באוקראינה: גורמי הביטחון בארץ אישרו את חידושן אך הדגישו - אם המצב באירופה יחמיר המסעות יידחו שוב • מסע חלופי של 5 ימים יתקיים בארץ ויוצע לתלמידים, בו יבקרו באתרי מורשת והנצחה וישמעו עדויות
לירן כוג'הינוף
06 במרץ 2022
20:52

מסעות תלמידי התיכון לפולין יתחדשו בעוד שלושה שבועות, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. זאת אחרי שנתיים של הפסקה בעקבות מגפת הקורונה. הערב נשלחו המכרזים לספקי הנסיעות למשלחות, שיחלו ב-21 במארס. לפי ההערכה, השנה יצאו אלפים בודדים בלבד למסעות על אדמת פולין - ולא עשרות אלפים כפי שקורה בשנה רגילה.


בתחילת שנת הלימודים הודיעה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון כי היא שוקלת לחדש את המסעות לפולין בחודש פברואר, אך בשל הגל החמישי הדבר לא יצא לפועל. כעת הוחלט סופית להשלים את המהלך. ברקע המלחמה באירופה, גורמי הביטחון בארץ אישרו את יציאת התלמידים לפולין, אך הודגש כי אם המצב הביטחוני באירופה יחמיר - המסעות יידחו שוב.

לצד חידוש המסע לפולין, משרד החינוך מקדם גם מסע חלופי שייערך בארץ. מדובר במסע של חמישה ימים שייקרא "שואה ותקומה - ממשבר לצמיחה". התוכנית כוללת ביקורים באתרי מורשת והנצחה בארץ, שמיעת עדויות מפי אנשי עדות שנטלו חלק בהקמת המדינה ושמיעת עדויות מניצולי שואה. צפויים להשתתף בו כ-30 אלף תלמידים ואנשי חינוך מרחבי הארץ.