לוטפייה זבאד
צילום: באדיבות המשפחה

לאחר כשלוש שנים: אותרה הישראלית שנעלמה בפריז

לוטפייה זבאד, מבאקה אלע'רביה, אותרה בריאה ושלמה בבירה הצרפתית • לאחר שנחתה בנתב"ג אמרה: "כל מה שאני רוצה זה להיות עם המשפחה שלי"
ערן זינגר
08 במרץ 2022
08:13
עודכן ב 09 מרץ 23:44

‏אזרחית ישראלית, לוטפייה זבאד, מבאקה אלע'רביה, אותרה בריאה ושלמה בפריז, לאחר שנעלמו עקבותיה לפני יותר משנתיים וחצי. הערב (רביעי) נחתה זבאד בנתב"ג והתאחדה עם משפחתה. "כל מה שאני רוצה זה להיות עם המשפחה שלי".

אמש התקשרה לוטפייה לבתה בשיחת וידאו ובישרה לה שהיא עודנה בחיים. "צרחתי כשמעתי את קולה של אמי, והבנתי שהיא בחיים", אמרה הבת אחרי ששוחחה עם אמה.

זבאג אחיה של לוטפיה אמר לכאן חדשות: "אחותי חיה שנתיים וחצי כהומלסית ברחובות פריז. היא מזהה אותנו ומצבה טוב. בקרוב היא תשוב לארץ". 

עד הערב, השתיים התראו בפעם האחרונה כשטיילו ברחובות פריז, ובמהלך הטיול המאורגן, אבד הקשר עם האם. משפחתה ניסתה לאתר אותה במשך חודשים בצרפת ובמדינות השכנות. בתה, יסמין, סיפרה לאתר כול אלערב כי הבינה שאמה, הסובלת מבעיות זכרון, ישנה רוב הזמן ברחוב, וקיבלה סיוע מעוברים ושבים.

השבוע פגשה אותה צעירה לבנונית ששאלה לגביה, וכשהבינה שהיא במצוקה, ליוותה אותה לתחנת המשטרה, שם יצרו קשר עם המשפחה בארץ. חבר הכנסת אחמד טיבי אף ניסה בשעתו למנוע העברת תקציבים למשרד החוץ, במחאה על ההתעלמות כלשונו מהיעדרותה זבאד.