הסייעת החשודה בתקיפת פעוטות מעון ויצ"ו מבשרת ציון

"לקחו את הנפש של הילדים שלנו": הוארך מעצר המטפלות החשודות באלימות במבשרת ציון

נציג המשטרה: נאספו 3,700 סרטונים באורך 400 שעות, בהם נצפו העובדות תוקפות פעוטות במעון ויצ"ו • ביהמ"ש קבע כי יש חשד סביר לעבירה של תקיפת חסר ישע בידי אחראי במספר הזדמנויות • עורכת דינה של אחת המטפלות: "היא מכחישה את המעשים המיוחסים לה ויודעת שיש מצלמות שמתעדות"
ורד פלמן
08 במרץ 2022
11:35
עודכן ב 12:07

החשד לאלימות במעון ויצ"ו במבשרת ציון: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) את מעצרן של שתי המטפלות החשודות בפגיעה בפעוטות, בשלושה ימים. נציג המשטרה אמר בדיון כי נאספו 3,700 סרטונים באורך 400 שעות, בהם נצפו המטפלות תוקפות את הפעוטות.

אם לילד, בן שנתיים ותשעה חודשים, התראיינה לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, ואמרה: "לקחו את הנפש של הילדים שלנו במעון הזה. כבר כמה שבועות האינטואיציה שלי אמרה לי שמשהו לא תקין. דיברתי עם המנהלת וזה הושתק. הילד שלי אומר לי בלילה 'אימא, לא שמיכה על הראש'. הוא לא רצה ללכת למעון", אמרה לאסתי פרז.

האזינו לריאיון עם אימו של אחד מילדי המעון 

עוד שיתפה האם בתוכנית: "התחלתי לדבר עם עוד אמהות, ואחת מהן אמרה לי שהגיעה מוקדם וראתה הטחה של שמיכה על ילד ושמעה צרחות. היא פחדה להתלונן כדי שלא יתנכלו לילדים שלנו אחר כך. איפה הפיקוח? איפה מנהלת המעון?". אמרה והוסיפה: "לאף אחד במדינה הזו לא אכפת מהילדים שלנו. אין פה חוק. אין פה עונש חמור, שלא תהיה אחת שתעשה משהו לילדים".

הורים נוספים בגן זועמים על הנהלת ויצ"ו וטוענים כי למרות שפנו למנהלת המעון, התעלמה מפניותיהם. אם לילד בגן: "פניתי כמה פעמים למנהלת המעון. אמרתי לה שמשהו לא בסדר. אין חמימות, אין גישה, השיח לא נכון, לא מתייחסים. תמיד אמרה לי 'לא, הכול בסדר, אני אדבר איתם'. הילדים היו קפואים. ילד אחד לא היה עושה פיפי מהבוקר עד הצהריים, זה הזוי".

לטענת ההורים, במשך שלושה שבועות, עם היוודע החשד הראשוני, לא נעשה דבר, עד למעצר העובדות: "לא נותנים לאדם שמואשם באלימות לעבוד שבוע נוסף בגן. זה לא מהלך תקין של ההנהלה. זו רשלנות לשמה", אמר אב לילד בגן.

בית המשפט קבע כי יש חשד סביר לעבירה של תקיפת חסר ישע בידי אחראי במספר הזדמנויות. נציג המשטרה אמר בדיון כי אחת המטפלות, יסמין אבו חלף, תושבת ירושלים, אף ניסתה לשבש את החקירה. עורכת דינה של המטפלת ניהל אבו הייכל, עוה"ד בדריה עותמאן, אמרה: "היא נחקרה, מסרה גרסה ומכחישה את המעשים המיוחסים לה. מדובר באישה נורמטיבית, אם לשלושה ילדים. עבדה באותו הגן שנתיים והיא יודעת שיש מצלמות שמתעדות".

תגובת ויצ"ו: "ברגע שהנושא עלה, המקרה דווח במיידי למפקחת, שהגיעה לביצוע בדיקה, וכן לגורמים המוסמכים הרלוונטיים. נערכה, ועדיין נערכת, בדיקה מעמיקה ובמקביל אנו פועלים מול הרשויות והגורמים המוסמכים הרלוונטיים ובשיתוף פעולה מלא איתם".

אתמול עצרה המשטרה את שתי העובדות בחשד שנהגו באגרסיביות ובאלימות כלפי הילדים. החקירה החלה בעקבות תלונה מקוונת שהוגשה על ידי אחד ההורים ובימים האחרונים התנהלה חקירה סמויה, במהלכה נתפסו מצלמות, נאספו ראיות ונגבו עדויות.