פמלה אנדרסון
צילום: VIJAT MOHINDRA

לראשונה בקריירה: פמלה אנדרסון מגיעה לברודוויי

השחקנית בת ה-54 תגלם את רוקסי הארט במחזמר המצליח "שיקגו" • אנדרסון תשתתף בהצגה במשך שמונה שבועות בחודשים אפריל-יוני • עשו זאת שם לפניה: ברוק שילדס, מלאני גריפית וגם שירי מימון
אלון פרוכטר
08 במרץ 2022
13:32

אף פעם לא מאוחר: בגיל 54 השחקנית הקנדית פמלה אנדרסון תעלה בחודש הבא בפעם הראשונה על בימת התיאטרון. אנדרסון, המוכרת בעיקר בזכות תפקידה בסדרת הטלוויזיה "משמר המפרץ", תיכנס לנעליה של רוקסי הארט במחזמר המצליח "שיקגו" שמוצג בתיאטרון אמבסדור שבברודוויי.

בהודעה שפרסם התיאטרון הלילה (שלישי) נמסר כי אנדרסון תשתתף בתפקיד הראשי בהצגה במשך שמונה שבועות, החל מ-12 באפריל ועד 5 ביוני. "מאז ומתמיד הייתי מעריצה גדולה של בוב פוסי וגוון ורדון. לגלם את רוקסי הארט זו התגשמות חלום", כתבה אנדרסון בהודעה ששחררה גם היא. בשבוע שעבר הודיעה ענקית הסטרימינג "נטפליקס" כי אנדרסון תעמוד במרכזו של סרט תיעודי חדש שבו "תחשוף את הצד שלה בסיפור" בעיצומה של קריירה בת שלושה עשורים.

רנה זלווגר בתפקיד רוקסי הארט, מתוך הסרט "שיקגו" (2002)

"שיקגו" עלה לראשונה בברודוויי ביוני 1975, בכיכובן של צ'יטה ריוורה וגוון ורדון. הוא הוצג 936 פעמים עד 1977. בגלגולו הנוכחי "שיקגו" מציג בתיאטרון אמבסדור משנת 1996. מאז גילמו את תפקידה של הארט בהצגה סלבריטאיות רבות בהן ברוק שילדס ומלאני גריפית. שירי מימון גילמה את הארט אף היא בספטמבר 2018 במשך שבועיים שלמים.

בשנת 2002 עלה לאקרנים סרט הקולנוע "שיקגו" המבוסס על המחזמר, בבימויו של רוב מרשל ובכיכובם של רנה זלווגר, קתרין זיטה-ג'ונס וריצ'רד גיר. הסרט זכה בשישה פרסי אוסקר, בראשם לסרט הטוב ביותר.