-

האמיצים ברחובות: איך תשפיע המחאה של אזרחי רוסיה על המלחמה של פוטין?

הרבה הפגנות מלוות את המלחמה באוקראינה, אבל המפגינים האמיצים ביותר הם אלה שיוצאים לרחובות ברוסיה. יותר מ-5,000 מהם נעצרו, וגם השאר נתונים עכשיו בסכנה גדולה מאוד | עוד יום עם עקיבא נוביק ויואב זהבי
עוד יום
10 במרץ 2022
07:50
עודכן ב 11 מרץ 08:48

הרבה הפגנות מלוות את המלחמה באוקראינה. גם מול שגרירויות בעולם, גם כאן בישראל. אבל המפגינים האמיצים ביותר הם אלה שיוצאים לרחובות ברוסיה. יותר מ-5,000 מהם נעצרו, וגם השאר נתונים עכשיו בסכנה גדולה מאוד.

ויש עוד הפגנה אחת. סמלית יותר. 850 סניפים של מקדונלדס נסגרו זמנית ברחבי רוסיה. יש הרי תאוריה שאומרת שלא תפרוץ מלחמה בין שתי מדינות שיש בהן מקדונלדס. זה נקרא תאוריית הקשתות המוזהבות, של תומס פרידמן. אז הסגירה הזאת היא נקודת ציון סמלית, ועצובה, למה שעבר על רוסיה מאז התפרקות ברית המועצות, ומה שעובר עליה עכשיו. עקיבא נוביק מארח את יואב זהבי ואת הפרשנית והחוקרת קסניה סבטלובה על היקף המחאה, מאפייניה, והאם היא עשויה לאיים על כסאו של פוטין?

מחאה מבית | האזינו לפרק בהסכת עוד יום

שבועיים בתוך המלחמה, והחשש מהנורא מכל גובר. אתמול דווח כי בית חולים לילדים הופצץ, וגורם ביטחוני בכיר באוקראינה דיווח ש-67 ילדים נהרגו מאז תחילת הפלישה הרוסית. במקביל ראינו פינוי אזרחים במסדרונות הומניטריים, לצד הפגזות בתוך ערים. כמו כן, באוקראינה מזהירים מאסון רדיואקטיבי על רקע ניתוק תחנת הכוח הגרעינית בצ'רנוביל מחשמל.

תחנת הרכבת בלביב שבמערב אוקראינה, הפכה לנקודת האיסוף של הבחורים הצעירים שיוצאים מזרחה - להילחם בצבא של פוטין. על החיילים ועל המלחמה במזרח ובדרום אוקראינה, מדווחת התקשורת המקומית בלביב שעובדת כבר שבועיים מסביב לשעון. החיילים והכתבים מדברים בקול אחד: "אנחנו רוצים להגן על הארץ שלנו ונמשיך להיות כאן".

יומן מלחמה: שבעה ימים בקייב | עוד יום

צבא הישע היהודי: חב"ד בין רוסיה לאוקראינה | עוד יום