שיינא וספי
צילום: באדיבות הוועד הפראלימפי הבינלאומי

התחרות הוזזה לשבת: הגולשת הישראלית לא תתחרה

שיינא וספי, ששומרת שבת, לא תתחרה במקצה הסלאלום במשחקי החורף הפראלימפיים בבייג'ינג
ליאן וילדאו
09 במרץ 2022
14:00

שיינא וספי, גולשת הסקי הישראלית, לא תתחרה במקצה הסלאלום במשחקי החורף הפראלימפיים בבייג'ינג, לאחר שתחרות הנשים הוזזה לשבת, כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. שיינא הייתה אמורה להשתתף בשני ענפים – סלאלום וסלאלום ענק, אך את תחרות הסלאלום שהייתה אמורה להתקיים ביום ראשון, הזיזו  ליום שבת. ערעור שהגיש הוועד הפראלימפי הישראלי על שינוי הלו"ז – נדחה. שיינא תתחרה ביום שישי במקצה האחר בלבד – סלאלום ענק ולמעשה נאלצה לוותר על מחצית מהתחרות.

הסיבה לשינוי לוח הזמנים היא תנאי השלג ומזג האוויר, כאשר התנאים כרגע, עקב חום, הוא שהשלג הסינטטי לא יחזיק מעמד. וספי, בת 20, גולשת הסקי האלפיני, היא קטועת רגל כתוצאה מתאונת דרכים שאירעה כשהייתה בת שלוש, והיא הספורטאית הפראלימפית הראשונה שמייצגת את ישראל במשחקי החורף.

ניסים סספורטס, מנכ"ל הוועד הפראלימפי אמר בריאיון לאסתי פרז וליאן וילדאו בתוכנית בחצי היום בכאן רשת כי "מוראלית זו מכה קשה מאוד, מתכוננים לזה שנים. היינו איתה כל היום, חיבקנו, עודדנו, הכלנו. היא מבינה ומוכנה להקריב דברים מסוימים בשביל ערכים מסוימים". סספורטס הוסיף כי "אנו מאמינים שעוד יהיו הזדמנויות נוספות, חוץ מזה שיש לה גם מקצה ביום שישי והיא תעשה היסטוריה".

האזינו לריאיון עם מנכ"ל הוועד הפראלימפי בכאן רשת ב