שיינא וספי
צילום: אייל ירימי, עמותת ארז

הגולשת הפראלימפית אחרי התחרות: "זאת היסטוריה"

שיינא וספי סיימה את תחרות הסלאלום הענק במקום ה-15 מתוך 22 משתתפות • בריאיון לכאן רשת ב אמרה: "לא חושבת שצריכה להיות הפרדה בין ספורט לדת" • על ביטול ההשתתפות בגלל דחיית התחרות לשבת: "האמונה שלי היא בראש סדר העדיפויות"
ליאן וילדאו
11 במרץ 2022
13:36

גולשת הסקי הפראלימפי, שיינא וספי, סיימה הבוקר (שישי) במקום ה-15 מתוך 22 מתמודדות בתחרות הסלאלום הענק במשחקים הפראלימפיים בבייג'ינג. בריאיון לליאן וילדאו בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב אמרה וספי: "זאת היסטוריה, מאוד גאה לייצג את ישראל, להתחרות עם חצאית, שזה לא היה פשוט להשיג את האישור הזה מלכתחילה. עבורי זה מאוד חשוב". 

האזינו לריאיון עם שיינא וספי

"גדלתי בבית חב"די לכל דבר, אני מאמינה בזה ולא חושבת שצריכה להיות הפרדה בין ספורט לדת וצריך שתהיה את האפשרות לכמה שיותר אנשים לשלב את האמונה עם החלומות שלהם", הוסיפה וספי.


על כך שביטלה את המשך ההשתתפות בתחרות בגלל שהיא מתקיימת בשבת אמרה: "היו לי הרבה התלבטויות לפני שהגענו לסיטואציה. מה יקרה אם. ברור שזו החלטה קשה מאוד עבורי, כי התאמנתי הרבה כדי להיות פה וגשלוקחים ממני את האפשרות להתחרות, אז זה כואב. אבל האמונה שלי היא בראש סדר העדיפויות שלי. שאלתי רב וגם בהרגשה האישית שלי: לעשות סקי–זו לא שבת עבורי".