-
צילום: אי-פי, רויטרס, נתי שוחט פלאש 90

ממוסקווה, דרך קייב ועד איראן: שלוש האזנות על השבוע שהיה

האמיצים ברחובות: איך תשפיע המחאה של אזרחי רוסיה על המלחמה של פוטין? • בוווינה העט כבר מונפת לקראת הסכם גרעין 2.0 • צבא השליחים של חב"ד במבחן המלחמה | סיכום השבוע של עוד יום
עוד יום
12 במרץ 2022
13:25

צבא הישע היהודי: חב"ד בין רוסיה לאוקראינה

הם מלינים פליטים, מארגנים שיירות מילוט ודואגים למזון, ביגוד ותרופות – שליחי חב"ד באוקראינה הפכו לגיבורי המלחמה. עקיבא נוביק ויאיר אטינגר על תופעת השליחים הפזורים ברחבי העולם, בשגרה ובעת חירום, מה מקורה, על המוטיבציות והמשמעויות, וגם על המשבר המדיני יוצא הדופן שמציב כעת בתי חב"ד משני צדי המתרס.

בווינה העט כבר מונפת: הסכם הגרעין 2.0

על פי כל ההערכות, החתימה על הסכם הגרעין במתכונתו החדשה קרובה מאוד. מיכל רשף מארחת את ד"ר גיל מורסיאנו, מנכ"ל מכון מתווים למדיניות חוץ אזורית, על עקרונות ההסכם החדש לעומת זה הישן, על המחלוקות שעוד נותרו בין המעצמות, איך משפיעה המלחמה באירופה על המו"מ - ומה ישראל צריכה ויכולה לעשות לנוכח המציאות החדשה?

איך תשפיע המחאה של אזרחי רוסיה על המלחמה של פוטין?

הרבה הפגנות מלוות את המלחמה באוקראינה, אבל המפגינים האמיצים ביותר הם אלה שיוצאים לרחובות ברוסיה. יותר מ-5,000 מהם נעצרו, וגם השאר נתונים עכשיו בסכנה גדולה מאוד. עקיבא נוביק מארח את יואב זהבי ואת הפרשנית והחוקרת קסניה סבטלובה על היקף המחאה, מאפייניה, והאם היא עשויה לאיים על כסאו של פוטין?