-
צילום: אי-פי

81 איש ביום אחד: ההוצאה ההמונית להורג של סעודיה

במדינה טענו כי הנאשמים הם פעילי טרור המשתייכים דאעש, אל-קאעידה והמורדים החות'ים
גל אהרונוביץ' ורועי קייס
12 במרץ 2022
15:42

סעודיה הודיעה היום (שבת) כי הוציאה להורג 81 בני אדם ביום אחד לאחר שהואשמו במעורבות בטרור. בהודעה מטעם משרד הפנים הסעודי נכתב כי הנאשמים, שחלקם משתייכים לארגוני הטרור דאעש, אל-קאעידה והמורדים החות'ים.

בני האדם שהוצאו להורג נאשמים בפעולות חטיפה, בהרג, בהברחת נשק ורימונים ובתכנון לפגוע במוסדות ממשלתיים וחיוניים. עוד נמסר בהודעה כי בביצוע המעשים, ניסו הנאשמים לפגוע בביטחון המדינה. הנאשמים השתייכו לאזרחויות שונות, ביניהן סעודית, סורית ותימנית.

אתמול הודו המורדים החות'ים כי תקפו ביום חמישי בבוקר מתקן נפט של חברת ארמקו בריאד, בירת סעודיה. הארגון תקף את המתקן באמצעות שלושה מל"טים. לדבריו, הפעולה היא תגובה על המצור שמוטל על העם התימני ומניעת הכנסת נפט לתימן. עוד הוסיף כי החות'ים נמצאים במצב של כוננות לקראת פעולות צבאיות נוספות.

לפי כלי התקשורת בסעודיה, לא נגרם נזק למתקן הנפט. מקור במשרד האנרגיה הסעודי מסר כי במתקן פרצה שריפה קטנה, אך לא היו נפגעים, ופעילותו נמשכה כסדרה. עוד נמסר מטעם משרד האנרגיה הסעודי, כשהוא מייחס את התקיפה למורדים החות'ים בתימן: "פעולות החבלה והטרור החוזרות ונשנות על מתקנים חיוניים לא נועדו לפגוע בממלכה אלא לחתור תחת הביטחון והיציבות של אספקות האנרגיה הגלובליות".