הילדים שנפצעו במלון פארק לפני 20 שנה - חוזרים אל ה

הילדים שנפצעו במלון פארק לפני 20 שנה - חוזרים אל הפיגוע שהפך לסמל

אזרחי ישראל היהודים יחגגו בחודש הבא את ליל הסדר אבל יש מי שעבורו היום הזה הוא כבר 20 שנה יום זיכרון. הפיגוע במלון פארק, ב-27 במארס 2002, ערב פסח, נצרב בזיכרון הקולקטיבי כסמל של האינתיפאדה השנייה. הוא נחשב לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של ישראל עם 30 נרצחים ויותר ממאה פצועים
יפעת עמיאל
12 במרץ 2022
21:53

הפיגוע במלון פארק בנתניה נחשב לקשה ביותר בהיסטוריה של ישראל: 30 הרוגים, 160 פצועים, וחג חירות אחד שהפך לגיהנום - אחריו צה"ל יצא למבצע חומת מגן. חזרנו עשרים שנה לאחור, עם מי שהיו ילדים בלילה ההוא, ששינה לעולם את מסלול החיים שלהם.

שרי בן ארויה היא הפצועה הקשה ביותר בפיגוע - איש לא נתן לה סיכוי לחיות. אחרי שלושה שבועות בתרדמת היא מתעוררת למציאות אחרת - של נכות ופגיעה קוגניטיבת וידיעה שאבא שלה, שמעון, נהרג. "לא יכולתי ללכת, לא יכולתי לאכול, לא יכולתי לדבר", היא משחזרת. שנים לאחר מכן, לאחר שהשתקמה מהפציעה הקשה, החליטה לחגוג לבנה ברית במלון פארק. כשנשאלה מדוע בחרה לעשות זאת, הסבירה: "חזרתי לחיים, זה משהו אחר. ניצחתי". 

לצדה של שרי, ישבה בשולחן בת דודתה רביד, רק בת 7. רביד עמדה חמישה מטרים מהמחבל – ורק בבית החולים גילו שנפגעה קל מרסיס בגבה. אחיה הקטן שעמד צמוד אליה, נפצע אנושות: "בדיעבד אתה לא מבין כמה זה גורלי וקריטי איפה אתה מחליט לשבת. אפילו קינאתי באחי שאיבד את ההכרה ואני לא וראיתי הכול והרחתי הכול".