והבה בטקס
צילום: סוכנות הידיעות האמירותית

השגריר הנודד של ישראל למדינות הים התיכון קיבל עיטור מהאמירויות

מג'לי והבה הוא המנהיג הישראלי הראשון שמקבל את העיטור האמירותי הגבוה ביותר, מתוך 50 מנהיגי עולם: "הם התרגשו שאזרח ישראלי לא יהודי הגיע לאן שהגיע"
רועי קייס
12 במרץ 2022
23:37

ממשלת איחוד האמירויות העניקה היום (שבת) בטקס חלוקת עיטורים למנהיגי עולם את העיטור הגבוה ביותר לפוליטיקאי הדרוזי-ישראלי מג'לי והבה, שגריר נודד למדינות הים התיכון וסגן שר החוץ לשעבר. העיטור, על שירות קהילתי, ניתן לו על ידי סגן ראש הממשלה ושר הפנים השייח' סייף בן זאיד.

"כל מלחמתי היא לעשות יותר טוב לעולם ולקרב בין מדינות למען השלום", אמר והבה בריאיון לאימאן קאסם בתוכנית "כאן הלילה" בכאן רשת ב. "אני שמח שבחרו בי כאחד שתרם את חייו לציבור ולחברה, ושנפל בחלקי להיות הישראלי הראשון. הם התרגשו שאזרח ישראלי לא יהודי הגיע לאן שהגיע".

והבה נבחר על ידי ממשלת דובאי עם יו"ר הפרלמנט של הים התיכון, מתוך 50 מנהיגי עולם, על תרומתם לעולם ולחברה. הוא המנהיג הישראלי הראשון שזוכה לעיטור, שהוא שווה ערך בדרגתו לתואר לורד באנגליה או עיטור הנשיא בארצות הברית. הפרס ניתן גם לרופאים מובילים מכל העולם במסגרת שיתופי הפעולה במלחמה בקורונה במסגרת WaterFalls. הטקס התקיים בארמון השייח' בתערוכת אקספו 2020 בדובאי.