תצוגת טילים באיראן
צילום: אי-פי

ראש בראש עם איראן: כוננות שיא במערכי ההגנה בישראל

ארבעה אירועים בחודש האחרון מסמנים את המערכה האווירית החדשה בין ישראל לאיראן. שרים הונחו באופן חריג שלא להתייחס לאירועים האחרונים
איתי בלומנטל
15 במרץ 2022
21:08

כוננות שיא במערך ההגנה האווירית והמודיעין של ישראל: רצף של אירועים בחודש האחרון מהווים מערכה חדשה מול איראן בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים (כטב"מים). בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (שלישי) כי בגלל הרגישות, שרים הונחו באופן חריג שלא להתייחס לאירועים האחרונים, אלה להגיד בצורה כללית שמערכת הביטחון פועלת בכל זמן ובכל מקום כדי למנוע איומים על ישראל.

מערכה אווירית חדשה מול איראן - ציר הזמן

הסכם הגרעין 2.0 | עוד יום

העיתון אל-ערבי אל-ג'דיד דיווח הבוקר כי מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה של איראן, איסמאעיל קאא'ני, הגיע אתמול לבגדאד יומיים אחרי התקיפה האיראנית בארביל. לפי הדיווח, קאא'ני הגיע לבגדאד יחד עם בכיר נוסף במשמרות המהפכה ועם שגרירה לשעבר של איראן בבגדאד, חסן דנאא'י.

קאא'ני נפגש עם בכירי המיליציות והסיעות הפוליטיות המקורבות לאיראן כדי לתת פרטים על התקיפה האיראנית בארביל ולתת הסברים על מה עמד מאחוריה. מקורות פוליטיים יודעי דבר שצוטטו בעיתון העריכו כי היום הוא עשוי להיפגש עם בכירי הממשל בבגדאד.

הביקור הגיע אחרי שראש ממשלת עיראק, מוסטפא אל-כאזימי, הפציר באיראן להציג הוכחות לטענותיה לגבי הימצאותו של הבסיס הישראלי באירביל: "הטענות של איראן צריכות להיות מבוססות על עובדות ולא על חשדות".