-

"זו הייתה ההתנהלות": הסייעת שהתלוננה על ההתעללות - ושברה את קשר השתיקה

האווירה במעון ביישוב חבר העלתה אצל א', שעבדה שם שלושה שבועות בלבד, חשד מהרגע הראשון, אבל לאחר שראתה שני מעשי אלימות היא הלכה להתלונן לגננת - שלא עשתה דבר: "ההורים דרשו לפתוח את המצלמות - ואז התחילו המעצרים" | צפו בריאיון
חן ביאר
16 במרץ 2022
22:44
עודכן ב 06:24

בית המשפט האריך בפעם השלישית את המעצר של הגננת מהמעון ביישוב חבר כרמית קון, והסייעת יערית פנחס, עד ליום ראשון. חוקרי המשטרה עדיין לא סיימו לצפות בכל תיעוד מצלמות האבטחה של המעון מאזור הגלבוע, אבל קיימים יותר משבעה סרטונים מפלילים לכאורה.

א', עובדת המעון שהגישה את התלונה נגד עמיתתה הסייעת, סיפרה אתמול (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 על מה שראתה. "הצעקות והצרחות, העונשים, המשיכות מהידיים, ההחלפות באגרסיביות - ככה הייתה ההתנהלות של הגן", אומרת א'.

א' תיארה את אחד המקרים: "היא מסיימת להגיש אוכל לכולם, ואז הילד לא רוצה לאכול והוא מרים את הצלחת. הוא בא לזרוק אותה - היא הורידה לו מכה בראש וצעקה לו מה אתה עושה". לטענת א', שעבדה במעון רק שלושה שבועות, האווירה העלתה אצלה חשד מהרגע הראשון, אבל לאחר שראתה שני מעשי אלימות מצד הסייעת החשודה שיתפה בכך את הגננת. ומשראתה שלא קורה דבר הלכה להתלונן.

"שבועיים שלא קרה כלום, הצצתי מהשיחים, ראיתי את הסייעת שהתעללה יוצאת מהגן מחויכת ומתנהגת רגיל, הבנתי שהמשטרה לא עשתה כלום וזה עצבן אותי, ראיתי שהיא מתעללת ולא קורה כלום. ראיתי את אחת האימהות עם הילדים שלה, עצרתי אותה וסיפרתי לה שהגשתי תלונה על אלימות בגן. ההורים הלכו למשטרה, דרשו לפתוח את המצלמות ואז כבר ראו הכול - והתחילו המעצרים".

א' הופתעה לגלות שהגננת, שאותה שיתפה במעשים האלימים שראתה מצד הסייעת, הפכה אף היא חשודה: "ידעתי שהיא מענישה, ראיתי שהיא צועקת ואין לה סבלנות, אבל לא ידעתי שהיא מרימה עליהם יד - זה הפתיע אותי לגמרי".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי התלונה נגד הסייעת החשודה באלימות כלפי פעוטות במעון שבו עבדה ביישוב חבר הוגשה לפני כחודש, באמצע החודש שעבר, ולמרות זאת רק שבוע שעבר נחקרה לראשונה ונעצרה. 

הילדה סירבה להיכנס לגן: התגלה חשד להתעללות

סייעת, תושבת פתח תקווה בת 66, נעצרה אתמול בחשד שהתעללה בפעוטות בכמה מקרים. החקירה נגד הסייעת נפתחה לפני כשבוע עם קבלת תלונה מהורי פעוטה כבת שלוש, לאחר שהילדה סירבה להיכנס לגן בבקרים. בתום חקירתה נעצרה הסייעת ומחר היא תובא לבית משפט השלום בפתח תקווה לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרה.