-

הדלפת פרטי ראש המוסד - בעקבות פריצה לדוא"ל של אשתו

הקבוצה הפרו איראנית פרסמה מידע לכאורה על משכורותו של דדי ברנע • הערכה: יפורסמו נתונים אישיים נוספים • בישראל רואים במבצע חשיפת הפרטים של ראש המוסד ניסיון תגובה לפעולה המיוחסת למוסד במערב איראן
גילי כהן
19 במרץ 2022
12:19
עודכן ב 14:02

האקרים המזוהים עם איראן טענו היום (שבת) כי פרסמו פרטים אישיים נוספים על ראש המוסד דדי ברנע. קבוצת ההאקרים פרסמה בטלגרם טפסי מס, בטענה כי הם שייכים לברנע ונמצאו בטלפון הישן של רעייתו. 

צוות בדיקה ישראלי שהוקם כדי לבחון את מקור הפרטים סבור כי מדובר מפריצה שנעשתה לחשבון המייל של רעייתו של ראש המוסד. ההשערה היא שבמסגרת פריצה שנעשתה לחשבונות יאהו, גם חשבון המייל של רעיית ראש המוסד נפרץ. בישראל נערכים לפרסום פרטים נוספים שנמצאים בידי אותם האקרים.

המסמך שפרסמו ההאקרים האיראניים בחשבון הטלגרם שלהם

סוכנות הידיעות האיראנית "נור ניוז", המזוהה עם המשטר האיראני, פרסמה שלשום סרטון הכולל פרטים אישיים על ברנע. נטען כי מדובר בחלק ממבצע מודיעיני לחשיפת פרטים אודותיו. בידיעה מופיע תצלום אוויר של מה שנטען כי הוא ביתו של ראש המוסד, תצלום של תעודת זהות שנטען שהיא שלו וכרטיס טיסה על שמו. במשרד ראש הממשלה הגיבו לפרסום ומסרו כי "החומרים המדוברים ישנים ואינם ממכשיר הטלפון של ראש המוסד".

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בישראל רואים במבצע חשיפת הפרטים של ראש המוסד ניסיון תגובה לפעולה המיוחסת למוסד במערב איראן, בו הושמד האנגר ענק עם מל"טים התקפים מתקדמים. לפי הניתוח שנעשה בישראל, מדובר במכשיר סלולרי ישן ששימש את רעייתו של ראש המוסד.