מחאות בסרי לנקה
צילום: אי-פי

בשל מחסור חמור בנייר בסרי לנקה - בוטלו המבחנים

מיליוני תלמידים וסטודנטים בחוסר ודאות - אחרי שמשבר מטבע החוץ במדינה שיתק את ייבוא הנייר וגרם לדחיית מבחני ההערכה השנתיים. סרי לנקה הודיעה השבוע כי היא תבקש חילוץ מקרן המטבע הבינלאומית
בר שפר
20 במרץ 2022
14:54

המבחנים בבתי הספר בסרי לנקה בוטלו בעקבות מחסור חמור בנייר הדפסה: משרד החינוך הודיע כי המבחנים, שהיו אמורים להתקיים בשבוע הקרוב למיליוני תלמידים, יידחו "עד להודעה חדשה", הרשויות בקולומבו הבירה הודיעו כי אין להם את האפשרות לשלם על ייבוא נייר בעוד המדינה מתמודדת עם המשבר הכלכלי החמור ביותר בתולדותיה מאז שנת 1948.

לפי גורמים בממשל המחסור יכול לעכב כשני שליש לפחות מתוך 4.5 מיליון סטודנטים ותלמידים ברחבי המדינה, המבחנים שנקראים "מבחני הערכה" ומתקיימים בכל סוף שנת לימודים הם אלו שמסייעים לקבוע האם התלמידים זכאים לעלות כיתה.

המשבר הכלכלי במדינה המונה 22 מיליון איש נגרם כתוצאה ממחסור במטבע חוץ לייבוא מוצרים חיוניים וכך המדינה סובלת לא רק ממחסור בנייר אלא גם מזון, דלק ותרופות, סרי לנקה הודיעה השבוע כי היא תבקש חילוץ מקרן המטבע הבינלאומית כדי לנסות לפתור את המשבר, במהלך סוף השבוע מיליוני תושבים יצאו לרחובות בעקבות המשבר.

תגיות:
סרי לנקה