סלמאן ובן סלמאן
צילום: אי-פי

גורמים במשפחת המלוכה הסעודית לכאן חדשות: "הפתרון - לחכות שכהונת ביידן תסתיים"

בסעודיה מבקרים את ציפיית ארה"ב שהממלכה תגדיל את תפוקת הנפט - כדי לבלום את עליות המחירים בשל המלחמה באוקראינה • מדינות במפרץ פנו בבקשה לארה"ב שלא להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור
רועי קייס ועמיחי שטיין
20 במרץ 2022
23:04

המשבר בין ארצות הברית לסעודיה מתעצם בצל המלחמה באוקראינה, ובצל הציפייה האמריקנית כי הסעודים, למרות הדם הרע בין הצדדים, יגדילו תפוקת הנפט כדי לבלום את עליות המחירים בשווקי האנרגיה. גורמים במשפחת המלוכה הסעודית אמרו היום (ראשון) לכאן חדשות כי "כנראה שהפתרון היחיד הוא לחכות עד שכהונת ביידן תסתיים".

עוד פורסם היום בחדשות הערב כי מדינות נוספות במפרץ מאוכזבות מביידן והממשל האמריקני, על רקע הכוונה להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור.

בניגוד לישראל, מדינות המפרץ מסרבות כרגע לתקוף את האמריקנים באופן רשמי ופומבי - ומסתפקות כרגע בשיחות עימם. בין היתר אמרו מדינות המפרץ לארצות הברית כי גם אם האיראנים יתחייבו להפחית את המתיחות באזור, לא ניתן לסמוך עליהם. בישראל ובמפרץ טוענים כי למרות הלחץ - האפשרות שמשמרות המהפכה לא יוגדרו ארגון טרור "עדיין על הפרק".

גורמים במשפחת המלוכה הסעודית המשיכו ותקפו בשיחה עם כאן חדשות את חברי המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית, שמנסים לדבריהם לכפות אג'נדות ולהתערב בענייני זכויות אדם בממלכה. על הבקשה האמריקנית להגדיל את תפוקת הנפט אמרו אותם גורמים – לא ייתכן ממשל ביידן ילך נגד סעודיה בתימן, יסיר את משמרות המהפכה מרשימת הטרור, יתחבר לאיראנים ויפסיק למכור נשק - ואז יצפה שסעודיה תציית לכל דרישה.

הפלישה לאוקראינה: מלחמה שמסריחה מנפט וגז | חיות כיס