צביה

הצלה כפולה: מטיילים הצילו צביה בהיריון בגולן

הצביה, מין בסכנת הכחדה, נתקעה בגדר והיה חשש לחייה. המטיילים פינו אותה מייד למרפאה הווטרינרית, שם התגלתה ההפתעה – הצביה בהיריון
רובי המרשלג
21 במרץ 2022
23:17
עודכן ב 10:32

חייה של צביה ניצלו כשמטיילים בגולן מצאו אותה לכודה בגדר ובסכנת חיים. הם פינו אותה מייד למרפאה הווטרינרית, שם התגלתה ההפתעה – הצביה, מין בסכנת הכחדה, בהיריון. ומכאן יצא לדרך מבצע הצלה כפול.

צפו בכתבה מחדשות הערב בכאן 11

מוניטור שמשמיע את קולות העובר זה תמיד מרגש, אבל במקרה של הצביה שלנו, זו התרגשות כאילו מדובר בחדר יולדות על אמת. הנס של צביה שלנו קרה בשבת. שני חברים שרכבו על אופנועים בשטח פתוח בגולן זיהו משהו מוזר על גדר בקר.

הצביה האומללה פונתה למרפאת מרכז האקלום לחיות בר באגמון החולה, שמנוהלת על ידי קק"ל ומכללת תל חי, שם התברר שהיא סובלת ממיופתיה קשה. מדובר במצב שבו השרירים נפגעים כתוצאה מלכידה ממושכת. אז התגלה שהיא בהריון. הקרב על חייה הפך למאבק כפול: להציל את צביה, ואת העובר שבבטנה.

הצבי הארץ ישראלי נחשב מין בסיכון. אנחנו, בני האדם ממש לא עושים לו טוב: גדרות, כבישים, וצייד דוחקים אותו לפינה. עכשיו נותר להחזיק אצבעות חזק חזק לצביה ולעובר שבבטנה, ולדור הבא של אחד מבעלי החיים האציליים בטבע שלנו.