אשלי ברטי זוכה באוסטרליה הפתוחה, 2022
צילום: אי-פי

הלם בעולם הטניס: אשלי ברטי הודיעה על פרישה בגיל 25

הטניסאית האוסטרלית המדורגת ראשונה בעולם זה 114 שבועות הטילה פצצה: "אין לי יותר מוטיבציה להתחרות ברמות הגבוהות, אני מותשת". ברטי זכתה בשלושה טורנירי גרנד סלאם
מערכת כאן חדשות
23 במרץ 2022
04:28

אשלי ברטי, הטניסאית המדורגת ראשונה בעולם, הודיעה הלילה (רביעי) על פרישה מהענף בגיל 25. ברטי העלתה לאינסטגרם סרטון בו בישרה על המהלך: "אין לי יותר את ההנעה הפיזית, את הרצון הרגשי ואת כל מה שדרוש כדי לאתגר את עצמי ברמה הגבוהה של המשחק. אני מותשת". רק לפני חודשיים זכתה ברטי בגרנד סלאם השלישי שלה, טורניר אוסטרליה הפתוחה. 

View this post on Instagram

A post shared by Ash Barty (@ashbarty)

ברטי סיפרה על פרישתה בהקלה ובשמחה, והוסיפה שהיא חשה גאה ומסופקת מהקריירה שלה. היא זכתה ברולאן גארוס ב-2019, בווימבלדון ב-2021 ובאוסטרליה הפתוחה לפני פחות מחודשיים. בסך הכול, זכתה ב-15 תארי יחידים ו-12 תארי זוגות - יותר מכל טניסאי פעיל אחר בתקופה זו. 

"אני יודעת כמה עבודה נדרשת על מנת להביא את המיטב מעצמך", אמרה. "אמרתי את זה לצוות שלי מספר פעמים - 'פשוט אין לי את זה יותר'. פיזית, אין לי עוד מה לתת. נתתי את כל מה שיש למשחק היפייפה הזה, ואני מאוד מרוצה מזה". 

ברטי כבר לקחה בעבר הפסקה ארוכה מטניס, ואף שיחקה קריקט בליגה האוסטרלית. ב-2016 חזרה לשחק טניס. "אני יודעת שכבר עשיתי את זה קודם", אמרה ברטי בקריצה. "אבל בתחושה שונה לחלוטין. אני כל כך שמחה על מה שהטניס נתן לי, הגשים לי את כל החלומות, אבל אני יודעת שעכשיו זה הזמן להפסיק ולרדוף אחרי חלומות אחרים".