ליברמן ומיכאלי במליאה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הנקמה של מתנגדי רפורמת החקלאות במשרד האוצר - השבתת העברות תקציביות

בעקבות ההחלטה של ליברמן ופורר לחתום על צווי הורדת המכסים על פירות וירקות, ללא הסכמת כל חברי הקואליציה - במפלגות העבודה, כחול לבן ומרצ החליטו החליטו לעצור את כל ההעברות התקציביות שהיו אמורות לעבור השבוע בוועדת הכספים
זאב קם
24 במרץ 2022
09:09

במפלגות כחול לבן, העבודה ומרצ מגיבים על החלטת שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר לחתום על הצווים להורדת המכסים על פירות וירקות בלי הסכמתם - והחליטו לעצור את כל ההעברות התקציביות שהיו אמורות לעבור השבוע בוועדת הכספים, כנקמה. כך פורסם הבוקר (חמישי).

אתמול בוטלה ברגע האחרון ישיבת הוועדה, על אף שהייתה אמורה לאשר העברות תקציביות למשרדי ממשלה שונים. זאת משום שנציגים של שלוש המפלגות המדוברות תיאמו ביניהם שימנעו את ההעברות התקציביות.

לפני כשבוע התראיין שר האוצר אביגדור ליברמן למשחקי הכיס בכאן 11 והתייחס לרפורמה בייבוא, למחירי הנדל"ן ולאתגרי הקליטה של העולים מרוסיה ואוקראינה. "אין צעד אחד להורדת יוקר המחיה, או הוקוס פוקוס, מי שחושב שככה זה קורה - צר לי לאכזב", אמר ליברמן.

> החזית בקואליציה נגד שר האוצר ליברמן

שר האוצר ייחס את העלייה במחירי הפירות והירקות לתפוקה נמוכה של החקלאים: "משנת 2000 גידלנו כמות מסוימת. בשנת 2020 זו אותה כמות. האוכלוסיה גדלה ב-47%". ליברמן הוסיף: "המשבר באוקראינה מוכיח כמה חשובה חקלאות ישראלית אמיתית. למשל חיטה. קיבלנו 50% מרוסיה ו-30% מאוקראינה. כרגע אי אפשר לקבל ואין לנו אלטרנטיבה. חשוב שתהיה פה חקלאות אמיתית ובאיכות טובה".

בחודש פברואר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי יש עתיד, העבודה וכחול לבן תיאמו ביניהן כי יפעלו לסכל את התוכנית הכלכלית של שר האוצר ליברמן - אם לא תכלול התייחסות לנפגעי הקורונה. חברי כנסת ביש עתיד אף הבהירו שהם מתכננים להחרים את דיוני ועדת הכספים ״עד להודעה חדשה״.