-

מהפכה ירוקה: ההתחממות הגלובלית תיכנס לתוכנית הלימודים בכל הגילאים והמקצועות

פרסום ראשון: החל משנת הלימודים הבאה תכנים על ההתחממות הגלובלית יכנסו לכל שכבות הגיל ובמקצעות שונים כמו: לשון ספרות, אזרחות, טבע ועוד. המורים יעברו השתלמויות. תתוקן ההתייחסות לגז טבעי כאנרגיה נקייה ותכנים של בז"ן, כיל ונובל יוסרו
לירן כוג'הינוף
24 במרץ 2022
21:40

פרסום ראשון: החל משנת הלימודים הבאה תכנים על ההתחממות הגלובלית יכנסו לכל שכבות הגיל בבתי הספר, וידונו במקצעות שונים כמו לשון, ספרות, אזרחות, טבע ועוד. היום (חמישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שכבר מחודש מאי השנה יחלו השתלמויות למורים בנושא משבר האקלים. כמו כן, הוסרו סרטונים של חברות האנרגיה: בז"ן, נובל אנרג'י וכיל מתוכנית הלימודים. 

בכיתות ח' ו-י' יורחבו הלימודים על משבר האקלים בשיעורי גאוגרפיה ומדעים. בשונה ממה שלמדו עד כה, ההתמקדות תהיה גם בהיבטים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של המשבר. התוכנית עדיין נדרשת לאישור של שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, אך היא נמצאת בשלביה הסופיים, כשטרם נקבע כמה שעות יוקדשו בכיתות ח' ו-י' ללמוד על משבר האקלים.

עוד דווח הערב, כי בחומרי הלימודים הקיימים כבר במערכת החינוך, ועדה מיוחדת החלה לתקן ולהסיר תכנים בעקבות משבר האקלים. בחומרי הלימוד בנושא אנרגיה לכיתות ה' ו-ו' תוקנו כל הסוגיות המתיחסות לגז טבעי כאל אנרגיה נקייה. כעת תוקן המצב וההתייחסות לגז טבעי תהיה כמזהם בעת שריפתו. עוד תוקן - אנרגיה סולארית שנלמדה כלא יעלה מספיק, בשל העבודה שאינה נאגרת, וכעת נמצאו שיטות שהיא ניתנת לאגירה. 

בין חוסר ידע לחרדה: איך דור העתיד תופס את ההתחממות הגלובלית? | הזמן הירוק