-

חיילים שברו פלאפון של פעילי שמאל - המח"ט התקשר להתנצל

טירונים מגדוד נצח יהודה תקפו פעילים מארגון "לוחמים לשלום" ושברו את הפלאפון של אחד מהם בבקעת הירדן. מח"ט כפיר, אל"מ שרון אלטיט, התקשר להתנצל והבטיח לפעילים שהם יפוצו כספית
כרמל דנגור
24 במרץ 2022
20:58

טירונים מגדוד נצח יהודה תקפו פעילי שמאל מארגון "לוחמים לשלום" וארגונים הפעילים בבקעת הירדן, ושברו את הפלאפון של אחד מהם. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מח"ט כפיר, אל"מ שרון אלטיט, התקשר להתנצל והבטיח לפעיל שהפלאפון שנשבר שייך לו כי יפוצה כספית. 

התקרית האלימה התרחשה בבקעת הירדן לפני כשבועיים וחצי. פעילים מארגון "לוחמים לשלום" קיבלו דיווח על פלסטינים שהורחקו על ידי צה"ל מהמקום בו רעו את צאנם. פעילי השמאל הגיעו למקום, ואחד מהם צילם באמצעות הפלאפון את ההתרחשות. אז, לדברי אותו פעיל, טירונים מגדוד נצח יהודה החלו לתקוף ולקלל אותו. לדבריו, הם הכו אותו בידיו ולקחו את הפלאפון שלו ופלאפון נוסף, ששייך לאחד הפלסטינים שרעו את הצאן. מאוחר יותר - כך לפי התחקיר הצבאי - החיילים שברו את הפלאפון של הפעיל הישראלי.

בצעד חריג, מח"ט כפיר, אל"מ שרון אלטיט, התקשר לאותו פעיל כדי להתנצל על התנהגות הטירונים מגדוד נצח יהודה. עוד אמר המח"ט כי החיילים יענשו, וכי אותו פעיל יפוצה כספית על הפלאפון אותו שברו החיילים.

בדובר צה"ל אישרו את הפרטים ומסרו בתגובה:

"צה״ל רואה את האירוע בחומרה והחיילים המעורבים באירוע טופלו משמעתית. עם דיווח האירוע למפקדים נערך תחקיר בשטח על ידי מג"ד הבא"ח ובהמשך על ידי המח"ט, ממנו עלה כי החיילים פעלו באופן לא ערכי ושאינו ראוי.

"בתחקיר עולה כי במהלך אימון בבקעת הירדן של טירונים מגדוד נצח יהודה, הבחינו החיילים באנשים שהתקרבו לשטח האימון וביקשו להרחיקם. במקום התפתח עימות בין החיילים לבין השניים, פלסטיני וישראלי, במסגרתו נלקחו הטלפונים הניידים של שניהם ואחד מהם נשבר. הטלפונים הוחזרו לבעליהם. כאמור החיילים המעורבים באירוע טופלו משמעתית".

אלי אבידור, הפעיל שהחיילים שברו את הפלאפון שלו, מסר: "דובר צה"ל משקר ומטעה. הפלסטינים לא היו בשטח אימון, והחיילים הם שיצאו מגבול השטח - ולמרות זאת, גירשו את הרועים. לא היה שום עימות. צילמתי את החיילים מגרשים את העדר, והם התגודדו סביבי, קיללו וירקו. הטלפונים לא 'נלקחו' - חייל הכה בי, והחיילים חטפו את הטלפון. הטלפון לא 'נשבר' - חיילי נצח יהודה שברו את הטלפון".

מארגון "לוחמים לשלום" נמסר בתגובה: ״חיילי חטיבת כפיר פגעו בפעילים שניסו לסייע לתושבים הפלסטינים. בשנה האחרונה אנחנו רואים עלייה באלימות המתנחלים ופגיעה של כוחות צה״ל בפעילים שמגיעים לאזור. אנחנו קוראים לממשלה לטפל באירועי האלימות ביד קשה״.