-

לקראת הרמדאן: יהודים חמושים מתכננים להגיע לשייח ג'ראח

קבוצות מתכננות להגיע לשכונה ולאבטח בתים של תושבים יהודים - בדומה למה שנעשה בזמן "שומר החומות" בלוד. המשטרה ועיריית ירושלים פרסו בשייח ג'ראח מצלמות ואמצעים מתקדמים, כדי לעקוב אחרי המתרחש בשכונה
סולימאן מסוודה
26 במרץ 2022
21:17

המתיחות לקראת הרמדאן: קבוצות של יהודים חמושים ונערי גבעות צפויות להגיע לשכונת שייח' ג'ראח בחודש רמדאן כדי לאבטח בתים של תושבים יהודים בשכונה – כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. הקבוצות החלו להתארגן בימים האחרונים. לטענתם, הם ישחזרו את הפעולות שבוצעו בלוד בתקופת "שומר החומות", שכללו נוכחות ליד בתים של תושבים יהודים, כשחלקם חמושים.


בשבועות האחרונים המשטרה דיללה את נוכחותה בשכונה לאחר הירידה הניכרת במתיחות באזור. לאחר הצתת ביתו של טל יושבייב בידי חשודים ממזרח ירושלים, חבר הכנסת איתמר בן גביר הקים לשכה מאולתרת סמוך לבית, והוא מתכוון להשאיר אותה גם בחודש הרמדאן.

המשטרה ועיריית ירושלים פרסו בשייח ג'ראח רשת טכנולוגית שכוללת מצלמות ואמצעים מתקדמים, כדי לעקוב אחרי המתרחש בשכונה. באזור גם מתקיימים פטרולים של המשטרה ומג"ב. בחודש הרמדאן, שמתחיל בעוד כשבוע, המשטרה צפויה לתגבר כוחות בשייח' ג'ראח, בעיר העתיקה ובכלל במזרח ירושלים.