ביננסון
צילום: קרן איזקסון, הוועד הפראלימפי בישראל

המאמן יעקב ביננסון: "קודם כול ספורטאים, אחר כך אנשים עם מוגבלות"

מאמן השחייה הפראלימפי, זוכה פרס מפעל חיים בספורט, התראיין לכאן רשת ב וסיפר על הקריירה הארוכה לצד ספורטאים המתמודדים עם מגבלויות: "אחרי טוקיו הבינו שהספורט הפראלימפי הוא מקצוענות נטו"
ליאן וילדאו ואסתי פרז
27 במרץ 2022
16:19

משרד התרבות והספורט ומכון וינגייט הודיעו היום על הענקת פרס מפעל חיים לשורה של אנשי מקצוע בתחום הספורט, שיענקו על ידי שר התרבות והספורט חילי טרופר. בין הזוכים, מאמן השחייה הפראלימפית יעקב ביננסון, שהוביל השנה את השחיינים הפראלימפיים בטוקיו 2020.

בריאיון ראשון אחרי הזכייה, אמר ביננסון לאסתי פרז וליאן וילאו בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "זה היה מאוד מכובד בשבילי וראיתי שאני מוערך והערכה שמקבלים אותי כמאמן פראלימפי שהצליח. זה מאוד חשוב לי להרגיש את זה גם בזמנים הרגישים של היום, שהמדינה לא שוכחת את הספורט". 

האזינו לריאיון שערך ליאן וילדאו עם יעקב ביננסון

על הספורטאים הפראלימפיים שאימן אמר: "אני לא רואה בהם אנשים עם מוגבלות. הם קודם כל ספורטאים ומתי שהם מגיעים אליי, המטרה שלי היא להגשים להם את החלום להגיע לפסגה ספורטיבית. אחרי טוקיו הבינו שהספורט הפראלימפי הוא מקצוענות נטו. מתאמנים לא פחות מכל ספורטאי אחר".

נבחרת השחייה הישראלית סיימה את הופעתה במשחקים הפראלימפיים בטוקיו, עם שמונה מדליות, מתוכן שש מזהב. בין הזוכים: איאד שלביעמי דדאון ומארק מליאר