.
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שניים הואשמו בשוד אכזרי של ניצולת שואה בת 92

תושבי באר שבע, חי בן נעים, בן 35, ושמעון לוי, בן 56 קשרו והכו את הקשישה וחסמו את פיה. לאחר מכן אמרו לה "אם לא תשתקי נהרוג אותך"
איציק זוארץ
28 במרץ 2022
17:50

השוד האכזרי של ניצולת השואה: פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד שני תושבי העיר, חי בן נעים, בן 35, ושמעון לוי, בן 56, בגין שוד קשישה בת 92 לפני כשלושה שבועות.

על פי כתב האישום, השניים הגיעו לביתה של הקשישה שמתגוררת לבד, כשהם רעולי פנים ועוטים כפפות לידיהם, ודרשו ממנה כסף. כשהניצולת שואה החלה לצעוק השניים קשרו אותה, חסמו את פיה, הכו אותה ואיימו עליה: "אם לא תשתקי - נהרוג אותך". היא אושפזה בבית החולים במשך שישה ימים. 

כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של שוד בנסיבות מחמירות. כמו כן, ניסה בן נעים לדקור שוטר באמצעות מספריים כשעוכב לחקירה, ומיוחסות לו גם עבירות של איומים וניסיון לתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

יום לאחר האירוע, סיפרה בתה של הקשישה לכאן חדשות כי "היא עברה אירוע לבבי בעקבות השוד. יצאתי אליה עם פיג'מה. היא מתביישת במה שקרה ובהלם, אנחנו עדיין בטראומה". התלונה למשטרה הגיעה רק בשעות הבוקר המאוחרות, זמן רב לאחר האירוע.