הנשיא הרצוג, המלך עבדאללה, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בהזמנת המלך עבדאללה: נשיא המדינה הרצוג יבקר מחר בירדן

בהזמנת המלך עבדאללה: נשיא המדינה הרצוג יבקר מחר בירדן • מוקדם יותר נפגש שר הביטחון גנץ עם המלך בארמונו. השניים דנו בחשיבות התיאום הביטחוני ובצורך להיאבק בטרור ובפרט בדאעש
כתבי כאן חדשות
29 במרץ 2022
09:08
עודכן ב 19:09

נשיא המדינה יצחק הרצוג ייפגש מחר (רביעי) עם מלך ירדן בארמונו בעמאן. בביקור שתואם עם ראש הממשלה נפתלי בנט, שר החוץ יאיר לפיד ומשרדיהם, ידונו השניים בהידוק הקשרים בין המדינות, שמירה על היציבות באזור בדגש על תקופת החגים הקרובה, חיזוק השלום והנורמליזציה וההזדמנויות הרבות שמערכת היחסים בין המדינות.

פגישת גנץ ועבדאללה בעמאן, הבוקר

ברקע, בצה״ל הוחלט היום בתום הערכת מצב לתגבר את אוגדת עזה בגדוד חי״ר, יחידה מיוחדת ואמצעים נוספים. בעקבות ההסלמה הביטחונית. התגבור נקבע מראש לקראת יום האדמה וחודש רמדאן.

הבוקר נפגש שר הביטחון בני גנץ עם המלך בארמונו. הפגישה עסקה במתיחות הביטחונית באזור לקראת חודש הרמדאן שיחל בימים הקרובים. גנץ הדגיש בפני המלך את חשיבות השמירה על היציבות והשקט, והצורך להילחם בטרור בפרט נגד ארגון דאעש. הפגישה נעשתה בתיאום עם ראש הממשלה נפתלי בנט. 

בפגישה העלה גנץ את הצעדים שתנקוט ישראל כדי לשמור על חופש הפולחן בירושלים וביהודה ושומרון ואת חשיבות התיאום הביטחוני. בנוסף דנו השניים בצעדים אזרחיים נוספים לטובת שיפור חייהם של הפלסטינים תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל. כמו כן, המלך עבדאללה את הצורך לכבד את הזכויות של המוסלמים להתפלל באל-אקצא, בפרט בחודש הרמדאן. זוהי פגישתם השנייה השנה של גנץ ומלך ירדני, כשהקודמת נערכה בחודש ינואר. 

עוד קודם לכן הודיע ראש הממשלה נפתלי בנט כי הוא דוחה את נסיעתו המתוכננת להודו. דחיית הנסיעה, שתוכננה ליום ראשון, התקבלה לאחר שאתמול אובחן בנט חיובי לקורונה. מטעם ראש הממשלה נמסר כי יתואם בהמשך מועד חדש לטיסה להודו.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי שרון, מיכאל שמש, איתי בלומנטל גילי כהן