פרופ' אריה לוין
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

כתב אישום נגד הגסטרואנטרולוג פרופ' אריה לוין בגין עבירות מין במטופלות

הרופא מביה"ח וולפסון מואשם באונס אם של מטופל ובמעשים מגונים בארבע קטינות • במקביל הגישה הפרקליטות בקשה לאיסור עיסוק וקביעת תנאים מגבילים, בין היתר במטרה לאסור על לוין לעסוק ברפואה ולהתקרב לביה"ח
שלי טפיירו
31 במרץ 2022
11:10

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד הגסטרואנטרולוג פרופסור אריה לוין בגין אונס אמו של מטופל וביצוע עבירות מין בארבע מטופלות קטינות. פרופסור לוין, העובד כמנהל יחידה בבית החולים וולפסון בחולון, נעצר לפני כחצי שנה בפעם הראשונה ומאז התקבלו תלונות נוספות נגדו. בחודש דצמבר נעצר שוב.

לפי כתב האישום, פרופסור לוין ביצע עבירות מין במטופלותיו בטענת שווא שמדובר בבדיקות וטיפולים רפואיים הנדרשים לטיפול במחלתן. בנוסף, הנאשם אנס את אימו של אחד ממטופליו הקטינים כשהגיעה למשרדו לאסוף מסמכים השייכים לבנה.

באחד מהמקרים המתוארים בכתב האישום טיפל הנאשם בקטינה בת כ-12 ובמהלך ביקוריה ביצע בה מעשים מגונים ובעל אותה; במקרה אחר, ביקש הנאשם ממטופלת בת כ-16, שטופלה על ידי רופא אחר במחלקה, להיכנס אליו לבדיקה. לאחר שהורה לקטינה להתפשט בעל אותה במרמה. פרופסור לוין מואשם בביצוע מעשים מגונים בשתי מטופלות נוספת.

במקביל הגישה הפרקליטות בקשה לאיסור עיסוק וקביעת תנאים מגבילים, בין היתר במטרה לאסור על פרופסור אריה לוין לעסוק ברפואה ולהתקרב לבית החולים וולפסון. במסגרת הבקשה ציינו עוורכי הדין פתל ושריג-פאפו: " המעשים בוצעו על ידי המשיב תוך ניצול חמור של האמון שנתנו בו המתלוננות ובני משפחותיהן, התלות המוחלטת של המתלוננות, תמימותן ופערי הידע". עוד הוסיפו כי לוין "ניצל את הצורך במגע ובבדיקה פיזית במסגרת הטיפול במחלתן של המתלוננות ואת היותן חסרות אונים בעודן חשופות לחלוטין בפניו. חומר הראיות מלמד כי המשיב ביצע את המעשים במתלוננות בעודן מצויות בנקודת שפל בחייהן, כאשר חלקן נלחמו על חייהן או על חיי יקיריהן".

העבירות בהן נאשם פרופסור אריה לוין התרחשו לפני 10-7 שנים. הקורבנות באו מרקעים ומקומות שונים בארץ. חלק מהעבירות בוצעו בבתי חולים וחלקם בקליניקה הפרטית שברשות הרופא. הקורבן הראשון למעשיו סירבה לשתף את המשטרה בתחילה. אחרי כמה שיחות היא הסכימה לשתף במה שעברה ודרכה הגיעו לשאר הקורבנות. הקורבנות סיפרו בין השאר על הפחד והזמן שלקח להתלונן: "הוא היה בעבורנו כמו אלוהים", אמרו. החשוד טען בחקירתו כי המעשים המיוחסים לו היו קשורים לעבודתו.